Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dziś otwarcie świetlicy, w planach jest też plac zabaw

Świetlica Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach przeszła gruntowny remont. Jak informuje Malwina Kuzera, koordynator akcji „Jeszcze będzie piękniej”, to jedyny taki oddział w województwie świętokrzyskim, na którym z powodu choroby dzieci przebywają wiele miesięcy.

Autor: Iwona Murawska

02.06.2019 07:20

image Kielce. Wizualizacje przebudowy Świetlicy Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym Fot. / mat. wykonawcy

- Rocznie na oddziale leczy się nawet tysiąc dzieci. Dlatego zależało nam na tym, by warunki, w których przebywają mali pacjenci, były jak najbardziej zbliżone do tych domowych. Chcieliśmy im stworzyć miejsce, w którym będą mogły zapomnieć o swoich problemach zdrowotnych - mówi Malwina Kuzera.

Jak dodaje, świetlica podzielona została na kilka stref tematycznych. Wyodrębniony został kącik dla najmłodszych pacjentów, ale także miejsce dla starszych dzieci, które będą chciały np. odrobić lekcje. Stworzono również kącik czytelnika oraz strefę gracza i aktywności fizycznej. Na oddział kupione zostały także mebelki.

- Zakupiliśmy m.in. krzesełka dostosowane do wzrostu dzieci, także z możliwością ich obniżenia lub podniesienia. Stworzyliśmy kącik czytelnika, gdzie rodzic z dzieckiem będzie mógł usiąść na leżance i poczytać mu książkę. Powstała także strefa gracza, długo oczekiwana przez dzieci. Na świetlicy prowadzona będzie również muzykoterapia - dodaje Malwina Kuzera.

Otwarcie świetlicy na oddziale onkologiczno-hematologicznym w szpitalu na Czarnowie, której remont i zakup wyposażenia kosztował około 60 tysięcy złotych, odbędzie się o godzinie 11.00. Organizatorem akcji jest Fundacja Spełnionych Marzeń, której partneruje Stowarzyszenie Skrzydlaci Dzieciom. Organizacje przy poddziale onko-hematologicznym w przyszłości planują wybudować także plac zabaw.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony onkologia RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Świetlica na dziecięcej onko-hematologii przejdzie metamorfozę [WIZUALIZACJE]

Świetlica na dziecięcej onko-hematologii przejdzie metamorfozę [WIZUALIZACJE]

Świetlica w gminie Jędrzejów zostanie wyremontowana

Świetlica w gminie Jędrzejów zostanie wyremontowana

Kolonia Inwalidzka ze świetlicą i mieszkaniami socjalnymi

Kolonia Inwalidzka ze świetlicą i mieszkaniami socjalnymi