Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Jeziorany już wkrótce będą zasiedlane

Do końca czerwca zostanie oddanych do użytku pierwszych osiem jednopokojowych mieszkań socjalnych przy ulicy 1-go Maja, na tzw. Jezioranach w Kielcach. Oprócz nowych lokali wybudowany zostanie budynek gospodarczy z wymiennikownią ciepła. W pozostałej jego części utworzona zostanie świetlica dla dzieci i młodzieży. To pierwszy etap pięcioletniej inwestycji - informuje Agata Kalita z kieleckiego ratusza.

Autor: Robert Szumielewicz

29.05.2019 15:33

image Budowa mieszkań socjalnych przy ulicy 1-go Maja, na tzw. Jezioranach w Kielcach Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Radna Katarzyna Zapała z PO, wchodząca w skład komisji mieszkaniowej dodaje, że po wizjach lokalnych do zasiedlenia nowych mieszkań wytypowano wstępnie 16 rodzin.

- Cztery rodziny pochodzą z przesiedleń związanych z budowami, więc z nimi zostanie podpisana umowa w pierwszej kolejności. Na najbliższym posiedzeniu komisji mieszkaniowej wytypowane zostaną kolejne cztery rodziny, które zamieszkają w pierwszym budynku na Jezioranach - poinformowała radna.

Lada dzień urzędnicy powinni otrzymać decyzję z Banku Gospodarstwa Krajowego o dofinansowaniu 35 procent kosztów drugiego etapu budowy. W jego ramach wybudowanych zostanie kolejnych 14 mieszkań jedno-, dwu- i trzypokojowych. Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku. Koszt to 3,6 miliona złotych.

Dotychczasowe budynki na tzw. „Jezioranach” zostaną wyburzone. Obecnie jest w nich 58 mieszkań. W ich miejsce w ciągu pięciu lat powstaną nowe budynki z 78 lokalami. Będą to budynki jednokondygnacyjne. Każde mieszkanie będzie miało osobne wejście. Dotychczasowi lokatorzy zostaną przeniesieni do innych mieszkań znajdujących się w zasobach gminy.
Koszt całej inwestycji to około 19 milionów złotych. Urzędnicy będą się starać tak, jak przy dotychczasowych tego typu budowach o dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 35 procent.

 

Galeria zdjęć Kielce. Budowa mieszkań socjalnych przy ulicy 1-go Maja (29.05.2019) [Zdjęcia: 5]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

mieszkania socjalne Bank Gospodarstwa Krajowego RK Kielce Jeziorany
other news

Podobne wiadomości

„Jeziorany” zmienią wizerunek. Powstaną nowe mieszkania socjalne i świetlica

„Jeziorany” zmienią wizerunek. Powstaną nowe mieszkania socjalne i świetlica

Jeziorany zostaną zrównane z ziemią

Jeziorany zostaną zrównane z ziemią