Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

"Czyste powietrze" dotarło do Starachowic

W Starachowicach została otwarta placówka terenowa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. To trzeci taki punkt poza Kielcami, dwa pozostałe mieszczą się Opatowie i w Jędrzejowie.

Autor: Anna Głąb

23.05.2019 13:03

image Starachowice. Otwarcie oddziału terenowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Mają służyć głównie obsłudze programu „czyste powietrze”. Jak przypomniał szef Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Kielcach Ryszard Gliwiński, kampania edukacyjna dotarła do różnych grup społecznych. Spotkania i rozmowy bezpośrednie z mieszkańcami odbyły się w każdej gminie,  przeszkoleni zostali także gminni konsultanci.

Informacje na temat programu „Czyste powietrze” zostały przekazane także pracownikom socjalnym. Kolejny etap to otwarcie punktów terenowych. Wszystkie te działania mają na celu jak najszersze dotarcie z informacją do zainteresowanych. Obecnie w województwie świętokrzyskim podpisano umowy na 22 miliony złotych. Ryszard Gliwiński szacuje, że do końca roku może to być już 100 milionów złotych.

Punkt będzie się mieścił w urzędzie miasta przy ulicy Radomskiej. Prezydent Marek Materek  podkreślił, że Starachowice dbają o jakość powietrza. Przypomniał też, że świętokrzyski oddział funduszu ma jedne z najlepszych wyników w kraju. Obecnie to około tysiąca podpisanych umów z beneficjentami programu.

Starachowice. Otwarcie oddziału terenowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki WodnejStarachowice. 23.05.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Z oddziału terenowego WFOŚ będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy powiatu starachowickiego i innych. Będzie czynny codziennie od 7.30 do 15.30.

Dziś pierwszą umowę podpisało małżeństwo ze Starachowic. Otrzymali 5 tysięcy złotych na wymianę pieca i okna. Jak podkreślali, będzie to duża oszczędność w domowym budżecie, zwłaszcza w kontekście rosnących cen węgla. Dodatkowo ogrzewanie będzie ekologiczne.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Marek Materek Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej RK Starachowice Ryszard Gliwiński program „Czyste powietrze”
other news

Podobne wiadomości

Łatwiejszy dostęp do programu „Czyste powietrze”

Łatwiejszy dostęp do programu „Czyste powietrze”

„Czyste powietrze” bliżej mieszkańców. Dopłaty na wyciągnięcie ręki

„Czyste powietrze” bliżej mieszkańców. Dopłaty na wyciągnięcie ręki

Świętokrzyskie liderem w Polsce w realizacji programu „Czyste Powietrze”

Świętokrzyskie liderem w Polsce w realizacji programu „Czyste Powietrze”

Ogromne zainteresowanie programem

Ogromne zainteresowanie programem "Czyste powietrze"