Folk radio

teraz
na antenie

close

Wielkie emocje w Orlen Arenie. Wisła wyrównała w ostatnich sekundach [KOMENTARZE]

W pierwszym meczu finału PGNiG Superligi, szczypiorniści PGE Vive zremisowali na wyjeździe z Orlenem Wisłą Płock 26:26 (11:14).

Autor: Marek Cender , Karol Żak

22.05.2019 21:51 / Aktualizacja 22.05.2019 22:37
Źródło: PAP

image Pierwszy mecz finałowy PGNiG Superligi Orlen Wisła Płock - PGE Vive Kielce Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze - dwie bramki po dwóch pierwszych akcjach zdobył Ziga Mlakar. Trzecie trafienie zaliczył Lovro Mihic. Pierwszego gola dla gości rzucił w 5. min Krzysztof Lijewski, ale już trzy minuty później był pierwszy remis - 4:4.

W 11. min przy wyniku 6:5 Arkadiusza Moryto rzucającego z siódmego metra zatrzymał Adam Morawski, a w odpowiedzi dwa kolejne gole zdobył Michał Daszek. Po kwadransie płocczanie wygrywali 8:7, ale zaraz dodali dwie kolejne bramki. Przewagę trzech trafień gospodarze utrzymali do przerwy.

Drugą odsłonę lepiej zaczęli goście. Po bramce dla Orlen Mlakara, goście trzy razy pokonali Morawskiego. Wreszcie po golu Alexa Dujszebajewa kielczanie wyrównali 15:15, w 42. min po raz pierwszy wyszli na prowadzenie, a ostatni kwadrans pojedynku rozpoczęli z dwubramkową przewagą.

Goście niedługo cieszyli się z prowadzenia, w 47. min ponownie na tablicy był remis, tym razem 18:18 po golu Ignatio Moyi. Później coś się zacięło w grze płocczan, co skrzętnie wykorzystali kielczanie, prowadząc w 53. min 23:20. Był to znak dla trenera Xaviera Sabate, że trzeba wziąć czas. Kilkadziesiąt sekund później po raz pierwszy o przerwę w grze poprosił Talant Dujszebajew.

W 55. min po bramce Luki Cindrica było 24:21 dla gości. Dopiero w końcówce płocczanom udało się dogonić rywali. Najpierw po golu Ondreja Zdrahali zrobiło się 25:26, a bramkę na wagę remisu w ostatnich sekundach rzucił Daszek.

Pojedynek rewanżowy w najbliższą sobotę, 25 maja w Hali Legionów o 18.00. Zwycięzca dwumeczu dostanie złote medale mistrzostw Polski. Przypomnijmy, kielczanie po to trofeum sięgali już 15 razy, a gdyby zdobyli je po raz kolejny zyskają miano najbardziej utytułowanej w Polsce drużyny klubowej, bowiem w tej chwili jeszcze tylko Śląsk Wrocław ma na koncie 15 tytułów.