Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wieloletni dyrektor ŚCR rezygnuje ze stanowiska

Jerzy Chojnacki, wieloletni dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Góry złożył dziś rezygnację z pracy. Jak poinformował, już w 2017 roku nabył prawa emerytalne, dlatego postanowił ustąpić ze stanowiska.

Autor: Iwona Murawska

16.05.2019 15:04

image Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze Fot. / rehabilitacjascr.pl

- W służbie zdrowia jest coraz trudniej. Roszczenia płacowe pracowników, zwłaszcza fizjoterapeutów, są jak najbardziej uzasadnione, a nie wiadomo jak je zaspokoić. Poza tym, jesienią z Narodowym Funduszem Zdrowia będą kontraktowane warunki finansowe na przyszły rok. Dlatego wolałbym, by zajął się tym już mój następca, bo to nowy dyrektor będzie realizował ten kontrakt - mówił Jerzy Chojnacki.

Jak informuje Marek Bogusławski, członek zarządu województwa świętokrzyskiego, odpowiedzialny w regionie za ochronę zdrowia, obecny dyrektor szpitala w Czarnieckiej Górze będzie pełnił swoje obowiązki jeszcze przez trzy miesiące.

- Pan Chojnacki, dyrektorem centrum w Czarnieckiej Górze będzie do końca sierpnia. W związku z tym zarząd województwa świętokrzyskiego będzie zmuszony ogłosić konkurs na stanowisko nowego szefa tej placówki - dodał Marek Bogusławski.

Jerzy Chojnacki kierował Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Góry od prawie 16 lat. Wcześniej był dyrektorem Zespołu Obsługi Obiektów Sportowych i Rekreacyjnych w Kielcach. Jest absolwentem Politechniki Świętokrzyskiej.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Świętokrzyskie Centrum Rehabilitacji Czarniecka Góra RK Kielce Marek Bogusławski
other news

Podobne wiadomości

Rehabilitacja także w Chrobrzu

Rehabilitacja także w Chrobrzu

Porozmawiajmy o zdrowiu. Rehabilitacja dzieci

Porozmawiajmy o zdrowiu. Rehabilitacja dzieci