Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wymieniasz piec? Będzie łatwiej złożyć wniosek o dofinansowanie

W Świętokrzyskiem będzie łatwiej złożyć wniosek o dotację w programie „Czyste Powietrze”. Trzy biura terenowe Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska zostaną otwarte w Jędrzejowie, Opatowie i Starachowicach. Będzie w nich można kompleksowo załatwić wszelkie formalności związane z uzyskaniem dofinansowania na proekologiczne inwestycje w domach.

Autor: Izabela Mortas

16.05.2019 14:16

image Kielce. Konferencja na temat biur terenowych WFOŚiGW. Na zdjęciu (od lewej): Grzegorz Socha - zastępca prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, Bartłomiej Dorywalski - wicewojewoda świętokrzyski i senator Krzysztof Słoń Fot. Izabela Mortas / Radio Kielce

Biura zostaną otwarte w przyszłym tygodniu. We wtorek, 21 maja - w Jędrzejowie, w środę, 22 maja - w Opatowie, a w czwartek, 23 maja - w Starachowicach. Pierwsze dwa powstaną w starostwach powiatowych, natomiast w starachowickie będzie się mieściło w urzędzie miasta.

- Terenowe oddziały Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach będą służyć tylko i wyłącznie obsłudze programu „Czyste Powietrze” - informuje Ryszard Gliwiński, prezes Funduszu.

- 103 miliardy złotych przeznaczone na program „Czyste Powietrze” w całym kraju nie są podzielone na poszczególne województwa. Najważniejsza jest inicjatywa mieszkańców. Im więcej osób złoży wnioski, tym więcej pieniędzy trafi do naszego województwa – wyjaśnia prezes.

Wicewojewoda świętokrzyski Bartłomiej Dorywalski podkreśla, że popularność programu w regionie jest tak duża, że stworzenie lokalnych punktów do obsługi programu to konieczność.

Senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń zauważa, że Fundusz idzie w ślady Poczty Polskiej, która również uruchamia coraz więcej terenowych punktów, co przynosi wiele korzyści mieszkańcom. Ponadto świętokrzyski Fundusz jest prekursorem nowatorskich działań w skali kraju.

- Między innymi umieszczania placówek doradczych w miejscach, gdzie jest duże zainteresowanie programem i gdzie łatwo dojechać. Mieszkańcy zwracali uwagę na to, że byłoby dla nich wygodniej, gdyby Fundusz obsługiwał ich bliżej miejsc ich zamieszkania – mówi.

Oddziały terenowe będą działać w godzinach funkcjonowania urzędów – od 7:30 do 15:30.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Słoń Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Jędrzejów Bartłomiej Dorywalski Ryszard Gliwiński program „Czyste powietrze”
other news

Podobne wiadomości

Świętokrzyskie liderem w Polsce w realizacji programu „Czyste Powietrze”

Świętokrzyskie liderem w Polsce w realizacji programu „Czyste Powietrze”

W Wiślicy będzie czyste powietrze

W Wiślicy będzie czyste powietrze

Ogromne zainteresowanie programem

Ogromne zainteresowanie programem "Czyste powietrze"

„Czyste powietrze” - rusza nabór wniosków

„Czyste powietrze” - rusza nabór wniosków