Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Rozmowy o pasjach ułożyły się w jedną całość

„Od słowa do słowa” - to tytuł najnowszej książki Andrzeja Piskulaka. O pracy nad tą publikacją opowiadał on w środę, podczas spotkania autorskiego w Pałacyku Zielińskiego w Kielcach.

Autor: Dorota Klusek

15.05.2019 20:29

image Kielce. Spotkanie promocyjne z Andrzejem Piskulakiem - autorem książki pt. "Od słowa do słowa" Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Andrzej Piskulak to pochodzący z Kielc dziennikarz, publicysta, pisarz i poeta. Tym razem zaprezentował cykl 32 rozmów ze znanymi osobami między innymi ze świata kultury, sportu, biznesu. W tym gronie są też duchowny, politycy, naukowcy. Wspólnym mianownikiem tych wszystkich wywiadów są pasje, o które pyta autor.

Jak przyznaje pisarz, książka powstawała 2 lata, a pomysł na nią zrodził się, po tym, jak Wojewódzka Biblioteka Publiczna przygotowała jego bibliografię.

- Tego, co pisałem jako dziennikarz, jako poeta, prozaik. Tak właśnie pomyślałem, że z bardzo ciekawymi osobami przyszło mi rozmawiać w mojej pracy dziennikarskiej, pracując w różnych redakcjach, i chciałem pokazać osoby, z którymi rozmawiałem na ciekawe tematy związane z ich życiem, z ich pasjami, w takiej formie zwartej - wyjaśnił.

W gronie bohaterów książki znaleźli się między innymi: biskup Marian Florczyk, dyrektor Teatru imienia Stefana Żeromskiego Michał Kotański, scenarzystka seriali telewizyjnych - Agnieszka Krakowiak-Konrdacka, były premier Tadeusz Mazowiecki, artysta Wojciech Siudmak, biznesmen Witold Zaraska, czy historyk doktor Ryszard Śmietanka-Kruszelnicki.

Jedną z prezentowanych postaci jest również Danuta Półrola-Parol, historyk z wykształcenia, od ponad 40 lat dziennikarz, miłośniczka muzyki klasycznej oraz morza. Przyznała, że towarzystwo, w jakim się znalazła, onieśmiela ją.

- W pierwszej chwili byłam zdziwiona tą propozycją. Ja się bardzo cieszę, że jestem w takim gronie wspaniałych ludzi. Wydaje mi się, że ja tam jestem taką skromną osobą. Może mogłam powiedzieć jeszcze więcej, powiedzieć o morzu, czy muzyce, ale wydaje mi się, że to, co chciałam, to się w tym naszym wywiadzie znalazło - mówiła.

Książka „Od słowa do słowa” ukazała się w wydawnictwie „Jedność”.

Galeria zdjęć Kielce. Spotkanie promocyjne z Andrzejem Piskulakiem - autorem książki pt. "Od słowa do słowa" (15.05.2019) [Zdjęcia: 13]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Pałacyk Zielińskiego spotkanie autorskie RK Kielce