Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Po proteście mieszkańców poszukiwane nowe miejsce dla PSZOK-u

Władze Zagnańska po protestach mieszkańców rezygnują z budowy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w miejscowości Kołomań.

Autor: Robert Szumielewicz

15.05.2019 15:47

image   Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Wojciech Ślefarski, wójt Zagnańska poinformował, że mimo zorganizowanych spotkań z fachowcami i przedstawieniu wszelkich dokumentów potwierdzających, że inwestycja w żadne sposób nie będzie uciążliwa dla ludzi i środowiska nie udało się przekonać mieszkańców. Za taką lokalizacją  przemawiało to, że jest to działka należąca do gminy i inwestycja spełniałaby zapisy planu zagospodarowania przestrzennego.

Teraz trwają poszukiwania nowego miejsca. Jeden z pomysłów to punkt składowania odpadów w Samsonowie.

- Jest to jednak działka mała i może okazać się niewystarczająca na tego typu inwestycję, ale zawsze mamy jakąś alternatywę. Są też inne tereny w Zagnańsku czy Kajetanowie spełniające zapisy planu zagospodarowania przestrzennego, ale nie należą do gminy. Może więc być problem z pozyskaniem terenu. Musimy zatem chłodnio przeanalizować, gdzie ten punkt moglibyśmy ulokować - dodał Wojciech Ślefarski.

Koszt budowy PSZOKu w Zagnańsku to 1 milion 800 tysięcy złotych, z czego 1 milion 200 tysięcy złotych pochodzi z dotacji unijnej. Aby dofinansowanie nie przepadło, inwestycja powinna zostać zakończona do stycznia 2021 roku.

Zgodnie z ustawą o utrzymaniu porządku i czystości w każdej gminie powinien się znajdować PSZOK. W uzasadnionych przypadkach można korzystać z punktu w innej gminie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Zagnańsk RK Kielce Wojciech Ślefarski
other news

Podobne wiadomości

Wyjątkowa tablica rejestracyjna w gminie Zagnańsk

Wyjątkowa tablica rejestracyjna w gminie Zagnańsk

Gmina Zagnańsk stawia na ekologię

Gmina Zagnańsk stawia na ekologię

Z Zagnańska do Barczy. Piechurzy wędrowali śladami wąskotorówki

Z Zagnańska do Barczy. Piechurzy wędrowali śladami wąskotorówki

Trzy filary nowego wójta Zagnańska

Trzy filary nowego wójta Zagnańska