Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Naturalne produkty i ciekawe zwierzęta na wyciągnięcie ręki w Zochcinku

Miody, sery, ekologiczne produkty z gospodarstw, a także wystawa królików - to atrakcje przygotowane w Zochcinku koło Opatowa. Na terenach zielonych tamtejszego Domu Pomocy Społecznej trwa piknik rodzinny. Można m.in. kupić naturalne wyroby, charakteryzujące się unikalnym smakiem.

Autor: Emilia Sitarska

12.05.2019 15:38

image Piknik rodzinny z wystawą królików Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Piotr Gajewski oferował własnej produkcji olej lniany i rzepakowy. Jak mówi, to produkty, które dają zupełnie inny smak.

- Ludzie poszukują nowych smaków. Dodają takie oleje na przykład do sałatek - mówi Piotr Gajewski. Podkreśla, że olej tłoczony w domowych warunkach posiada zupełnie inne walory smakowe, niż olej produkowany na szerszą skalę. Niektórzy oleje kupują w celach zdrowotnych. Na przykład, gdy chcą się pozbyć jakiejś dolegliwości.

Ciekawą atrakcją pikniku jest wystawa królików, które brały udział w konkursie piękności. Można zobaczyć można różne rasy tych zwierząt. Renata Blacha z Lubelskiego Związku Hodowców Królików Rasowych hoduje kilka ras, jednak w Zochcinku pokazała królika nowozelandzkiego, który, jak mówi, jest wdzięcznym zwierzęciem do hodowania o pięknym wyglądzie i przyjemnym białym futerku. Odmian królików w Polsce jest ponad sto. Wystawy dają możliwość zweryfikowania własnej hodowli.

Zwierzęta oceniają pod różnym kątem wyszkoleni w kraju i za granicą specjaliści, aby hodowca wiedział na co ma zwracać uwagę w swojej hodowli. Może to być m.in. futerko, budowa lub i inne cechy rasowe - mówi Renata Blacha.

Na terenie DPS-u można popływać rowerkiem wodnym, spotkać bociana Jarka oraz obejrzeć funkcjonujące tam mini zoo, a także pojeździć bryczką.

Galeria zdjęć Zochcinek k. Opatowa. Piknik rodzinny z wystawą królików (12.05.2019) [Zdjęcia: 20]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

DPS Zochcinek RK Ostrowiec Św. piknik rodzinny
other news

Podobne wiadomości

Rodzinny piknik historyczny w kieleckim parku

Rodzinny piknik historyczny w kieleckim parku

Miód rzepakowy, gryczany, a może wrzosowy? W Tokarni trwa Piknik Pszczelarski

Miód rzepakowy, gryczany, a może wrzosowy? W Tokarni trwa Piknik Pszczelarski