Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Przełajem do celu i po zdrowie

Ponad 100 osób, w tym uczniowie z: Buska-Zdroju, Szańca, Siesławic, Gnojna, Balic i Ostrowca Świętokrzyskiego, wzięło udział w Gminnych Biegach Przełajowych 2019, które rozgrywane były na terenie miejskiego skateparku w Busku-Zdroju. W tym roku honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki.

Autor: Marta Gajda

10.05.2019 20:04

image Gminne Biegi Przełajowe 2019 Fot. / Edgar Kobos

Gminne Biegi Przełajowe 2019Busko-Zdrój. 10.05.2019 / Fot. Edgar Kobos

Gminne biegi, to cykliczna impreza - przypomniał Arkadiusz Lech, przedstawiciel wiceminister. Jak dodał, ze względu na obowiązki służbowe Anna Krupka nie mogła dotrzeć do Buska, za to życzy mieszkańcom zdrowia i czynnego uczestnictwa w tego typu wydarzeniach.

- Celem jest przede wszystkim aktywizowanie dzieci. Podczas biegów prowadzona była także akcja charytatywna "Ratujmy serce Sebastiana". W jej trakcie zbierano pieniądze na pilną operację wady serca ciężko chorego 5-letniego Sebastiana Terpińskiego z Buska-Zdroju - powiedział Arkadiusz Lech.

Uczestnicy zmagań w rozmowie z Radiem Kielce podkreślali, że bieg na 300 metrów, mimo krótkiego dystansu był bardzo wymagający. Najbardziej zdradliwy okazał się bieg po żwirze. Rozmówcy Radia Kielce twierdzili, że liczył się dla nich szczytny cel.

Z kolei Edgar Kobos, reprezentujący wiceminister sportu zaznaczył, że dziś w ramach biegu zainicjowano tzw. kampanię profrekwencyjną, mającą na celu zachęcenie mieszkańców województwa świętokrzyskiego do aktywnego uczestnictwa w wyborach,. Hasło akcji brzmi: „Pobiegnij do urny 26 maja”.

- Ta kampania profrekwencyjna będzie towarzyszyć wielu wydarzeniom sportowym jak: biegi przełajowe, sobotni Memoriał Zdzisława Furmanka, czy kolejne wydarzenia, które będą się odbywać na przestrzeni kilkunastu dni. Inicjatorem akcji jest Anna Krupka - podkreślał.

Przypomnijmy, Memoriał Zdzisława Furmanka odbędzie się w sobotę. Start o godzinie 12.00 w Kielcach na stadionie MOSiR.

Gminne Biegi Przełajowe 2019Busko-Zdrój. 10.05.2019 / Fot. Edgar Kobos

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Busko-Zdrój biegi przełajowe Gnojno Siesławice Anna Krupka memoriał Furmanka RK Ostrowiec Św. Balice
other news

Podobne wiadomości

Poprzez bieganie pomagają zwierzakom

Poprzez bieganie pomagają zwierzakom

Rodzinne biegi w Łopusznie

Rodzinne biegi w Łopusznie

Przełajowe bieganie w Tokarni

Przełajowe bieganie w Tokarni

Uliczne biegi w Parku Miejskim w Kielcach

Uliczne biegi w Parku Miejskim w Kielcach