Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zadbaj o zdrowie. Dziś bezpłatne konsultacje i badania lekarskie

Z bezpłatnych badań i konsultacji lekarskich będzie można skorzystać w wybranych świętokrzyskich placówkach medycznych, podczas rozpoczynających się Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Autor: Iwona Murawska

10.05.2019 11:04

image Bezpłatne badania profilaktyczne z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach udzielane będą porady laktacyjne oraz konsultacje neonatologiczne. Radiolog dziecięcy wykonywał będzie również przesiewowe badania USG jamy brzusznej lub tarczycy u dzieci, a kardiolog dziecięcy - echo serca. Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich będzie można również skorzystać z badań USG płuc dzieci.

Z kolei w Ośrodku Sportu i Rekreacji we Włoszczowie na pływalni Nemo od godziny 15:00 w ramach biletu będzie można skorzystać z aromoterapii, czyli metody usuwania wielu dolegliwości przy użyciu naturalnych olejków eterycznych. Od godziny 17:00 będzie można natomiast skorzystać z bezpłatnej analizy składu masy ciała przeprowadzonej przez dietetyka.

Bezpłatny masaż zalecany m.in. w chorobach zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa będzie oferował Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna”. Zabiegi będą wykonywane w godzinach 10.00 - 14.00.

W akcję Dni Otwartych Funduszy Europejskich włączył się również Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach. W placówce sprawdzić będzie można ilość tlenku w wydychanym powietrzu, stężenie glukozy we krwi, ciśnienie tętnicze. Wykonywana będzie także analiza składu masy ciała.

Z kolei na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach do godziny 15.30 prowadzone będą warsztaty edukacyjne w laboratoriach naukowych. Zaplanowano kilka paneli tematycznych, m.in. „Tajemnice budowy ludzkiego ciała” oraz „Pasożyty – wróg, czy przyjaciel?”.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

UJK badania profilaktyczne Dni Otwarte Funduszy Europejskich USG RK Kielce Uzdrowiskowy Szpital Kompleksowej Rehabilitacji „Krystyna”
other news

Podobne wiadomości

Programy promujące zdrowie dla mieszkańców powiatu ostrowieckiego

Programy promujące zdrowie dla mieszkańców powiatu ostrowieckiego

W ŚCO namawiają kobiety, aby zadbały o swoje zdrowie

W ŚCO namawiają kobiety, aby zadbały o swoje zdrowie

Jakub Szymański: zdrowie już jest, czekam na formę sportową

Jakub Szymański: zdrowie już jest, czekam na formę sportową

Górnicy będą się modlić o zdrowie i powodzenie

Górnicy będą się modlić o zdrowie i powodzenie