Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zachęcą mieszkańców do badań profilaktycznych

Punkty diagnostyczne i edukacyjne oraz możliwość bezpłatnego wykonania cytologii. Ponadto badania słuchu, a także badania dla najmłodszych - to tylko niektóre z propozycji przygotowanych przez organizatorów drugiej starachowickiej „Białej niedzieli”.

Autor: Emilia Sitarska

08.05.2019 16:58

image Biała niedziela. Konferencja w starostwie powiatowym w Starachowicach ws. szpitala. Od prawej Katarzyna Arent - dyrektor PZOZ, Piotr Babicki - starosta starachowicki, Marek Materek - prezydent Starachowic, Piotr Ambroszczyk - kierownik Centrum Polityki Senioralnej Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Wydarzenie wspólnie w tym roku poprowadzi gmina Starachowice wraz ze starostwem, szpitalem powiatowym i starachowickimi Amazonkami. O 13.40 imprezę oficjalnie rozpocznie marsz różowej wstążeczki, który wyruszy spod Galerii Skałka – informuje Lucyna Młynek ze Starachowickiego Klubu Amazonki.

– W tym roku idziemy pod hasłem „Grosz na włos”, ponieważ włączamy się w akcję zbierania pieniędzy na onkoczepek – wyjaśnia Lucyna Młynek. Dodaje, że trasa tegorocznego marszu zmieniła się, będzie krótsza. Wymarsz spod Galerii Skałka, następnie uczestnicy przejdą obok szkoły nr 12, dalej ulicą Staszica, obok policji i powrócą do ulicy Armii Krajowej.

Jak podkreśla prezydent miasta Marek Materek, w tym roku więcej podmiotów zadeklarowało pomoc w przeprowadzeniu "białej niedzieli". Dzięki sponsorom uda się przeprowadzić bardzo ważne badania dla dzieci w wieku od 6. miesiąca do 6. roku życia.

– To są badania, na które mieszkańcy Starachowic czekali i prosili o nie – mówi prezydent. Dodaje, że na te badania obowiązywać będą zapisy, które rozpoczną się 13 maja. Informuje także, że odbędą się dzięki wsparciu dwóch prywatnych firm.

Podczas „Białej niedzieli” nie zabraknie stoiska fundacji DKMS, czy Narodowego Funduszu Zdrowia, w którym będzie można złożyć wnioski związane z wyrobieniem karty EKUZ.

Katarzyna Arent, dyrektor starachowickiego szpitala informuje, że będą zbierane także pieniądze na onkoczepek, pozwalający zachować włosy osobom przyjmującym chemioterapię. Jak informuje, do tej pory udało się zgromadzić 92 tysiące złotych, potrzeba na ten cel jeszcze 38 tysięcy.

Kierownik centrum polityki senioralnej Piotr Ambroszczyk zachęca do udziału w pikniku całe rodziny. Podkreśla, że podczas białej niedzieli będzie także "smacznie". Jedna z firm będzie częstowała pierogami, z kolei szkoła językowa zaplanuje dla dzieci różne zabawy.

Ponadto podczas imprezy wystąpią lokalni artyści. Będą także pokazy karate, fitness, zumby, nie zabraknie konkursów z nagrodami dla dzieci i dmuchawców.

"Biała niedziela" odbędzie się 19 maja.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ badania profilaktyczne cytologia EKUZ RK Starachowice Szpital Powiatowy Starachowice Biała Niedziela Zygmunt Kwas Katarzyna Arent onkoczepek
other news

Podobne wiadomości

Biała niedziela w Sandomierzu. Można było bezpłatnie wykonać wiele badań

Biała niedziela w Sandomierzu. Można było bezpłatnie wykonać wiele badań

Biała Niedziela w Sandomierzu. Porad udzielali specjaliści

Biała Niedziela w Sandomierzu. Porad udzielali specjaliści

Biała niedziela na starówce

Biała niedziela na starówce

Biała niedziela w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym

Biała niedziela w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym