Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Tetelewski: zrobiliśmy krok do przodu

Pięć meczów PGNiG Superligi z rzędu wygrały piłkarki ręczne Korony Handball. Po ostatnim zwycięstwie nad Piotrcovią Piotrków Trybunalski, na trzy kolejki przed końcem sezonu 2018/2019, kielczanki zagwarantowały sobie pierwsze miejsce w grupie spadkowej.

Autor: Rafał Szymczyk

07.05.2019 08:01

image Trener Korony Handball Paweł Tetelewski Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

– Każda wygrana, zdobycie kolejnych punktów z pewnością cieszą. Myślę, że zrobiliśmy w tym sezonie krok do przodu. Zostały nam trzy mecze. Założenie jest takie, żeby je wygrać. Ważne jest to, że pojedynki z drużynami będącymi w naszym zasięgu, we własnej hali już wygrywamy. Żeby myśleć o grze w górnej szóstce, trzeba jeszcze zwyciężać na wyjazdach i dołożyć do tego jakieś niespodzianki z wyżej notowanymi przeciwnikami. To już plan na przyszły sezon. Zobaczymy jeszcze jak będziemy wyglądać personalnie i wtedy będziemy myśleć o wyższych celach – stwierdził trener kieleckich szczypiornistek Paweł Tetelewski.   

Korona Handball ma na koncie dwanaście zwycięstw i trzynaście porażek. Do końca rozgrywek zostały trzy kolejki. Kielczanki mają więc realne szanse na to, żeby mieć dodatni bilans spotkań. Warto przypomnieć, że w poprzednim debiutanckim sezonie „Koroneczki” wygrały zaledwie sześć meczów i zajęły ostatnie miejsce w tabeli. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka ręczna Korona Handball Paweł Tetelewski RK Kielce PGNiG Superliga (K)
other news

Podobne wiadomości

Koroneczki pokonały Piotrcovię i zapewniły sobie siódme miejsce w lidze

Koroneczki pokonały Piotrcovię i zapewniły sobie siódme miejsce w lidze

Korona Handball bez litości dla rywalek

Korona Handball bez litości dla rywalek

"Koroneczki" wygrały po raz trzeci. To zdarzyło się po raz pierwszy

"Koroneczki" na zwycięskiej ścieżce