Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Druhowie ochotnicy mają nowe pojazdy

Dwa nowe wozy strażackie trafiły do druhów z gminy Nowa Słupia. Dostały je jednostki w Mirocicach i Starej Słupi.

Autor: Anna Głąb

27.04.2019 17:36

image Krynki. Gminne Święto Strażaków połączone z przekazaniem nowego wozu dla OSP Krynki. Na zdjęciu: Mariusz Gosek - członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, Marzena Bernat - wójt gminy Brody, Patryk Jaki - wiceminister sprawiedliwości, Piotr Kosiela - prezes OSP Krynki, Anna Krupka - wiceminister sportu, druh Marcin Kwiecień, Krzysztof Lipiec - poseł PiS Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Jak podkreślają ich prezesi to znacznie poprawi jakość pracy strażaków. Wozy już się sprawdziły, są w użytkowaniu od stycznia, wyjeżdżały około 50 razy do pożarów i zdarzeń drogowych.

Burmistrz Nowej Słupi Andrzej Gąsior przypomina, że w tej kadencji trzy nowe pojazdy trafiły do jednostek OSP na terenie gminy.

Rolę strażaków-ochotników podkreślała wiceminister Anna Krupka. Przypomniała, że województwo świętokrzyskie jest jednym z najbezpieczniejszych w kraju, a znaczny udział w uzyskaniu tego wyniku mają właśnie druhowie ochotnicy. Są najbliższej potrzebujących, mają możliwość jako pierwsi dotrzeć na miejsce zdarzenia. Wiceminister podkreślała także, że nowy sprzęt, jaki trafia do strażaków w najmniejszych nawet miejscowościach, jest dowodem troski rządu o obywateli.

Dziś wóz strażacki trafił także do druhów z OSP w Krynkach w gminie Brody. Jego zakup w znacznej części sfinansowany był z Funduszu Sprawiedliwości.

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek podkreślała, że strażacy ochotnicy mają duże umiejętności, wciąż się szkolą i podnoszą swoje kwalifikacje. Jednak bez sprzętu trudno im działać, dlatego cieszy fakt, że udało się pozyskać dla gminy dwa nowoczesne wozy. Pieniądze na ten cel pochodziły z różnych źródeł, bo koszt jednego samochodu, to prawie milion złotych.

Poseł PiS Andrzej Kryj składając strażakom życzenia przypomniał o ogromnym szacunku, jakim cieszą się w swoich społecznościach.

- Służyć w OSP, to honor, dlatego każde działanie wspierające druhów, takie jak doposażenie w sprzęt, jest podziękowaniem za ich pracę. Tym bardziej, że ich służba jest niebezpieczna i wykonywana nieodpłatnie - mówił.

W Krynkach z kolei strażakom gratulował poseł Krzysztof Lipiec. Mówił do druhów, że są jedynymi ludźmi, którzy idą tam, skąd inni uciekają. Podkreślał, że ich praca budzi szacunek i jest znakiem bezinteresownej pomocy. Parlamentarzysta przypomniał też, że rząd Prawa i Sprawiedliwości stawia bezpieczeństwo na pierwszym miejscu swoich zadań, dlatego sprzęt dla strażaków ochotników jest cały czas wymieniany na nowszy i potrzebniejszy. W takim celu uruchomiony został Fundusz Sprawiedliwości.

Strażakom w Krynkach gratulowali także marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski i wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Galeria zdjęć Krynki. Gminne Święto Strażaków połączone z przekazaniem nowego wozu dla OSP Krynki (27.04.2019) [Zdjęcia: 20]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Krzysztof Lipiec Andrzej Bętkowski Straż Pożarna PiS Nowa Słupia Anna Krupka Agata Wojtyszek ospa wietrzna marszałek województwa świętokrzyskiego RK Starachowice wojewoda świętokrzyski Andrzej Kryj Ochotnicza Straż Pożarna Patryk Jaki Krynki Andrzej Gąsior
other news

Podobne wiadomości

Wiceminister deklaruje wsparcie dla opatowskiego szpitala

Wiceminister deklaruje wsparcie dla opatowskiego szpitala

Bogu na chwałę - ludziom na pożytek. Strażacy dziękują za służbę

Bogu na chwałę - ludziom na pożytek. Strażacy dziękują za służbę

Polscy strażacy bohaterami wystawy

Polscy strażacy bohaterami wystawy

Strażacy i konserwator zabytków sprawdzą bezpieczeństwo świętokrzyskich kościołów

Strażacy i konserwator zabytków sprawdzą bezpieczeństwo świętokrzyskich kościołów