Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zalew Lubianka zmieni się nie do poznania

Będzie remont jazu na zalewie Lubianka w Starachowicach. Gotowa jest dokumentacja. Zbiornik został już przekazany gminie przez władze powiatu. Marek Materek prezydent Starachowic poinformował, że miasto złożyło wniosek do wojewody świętokrzyskiego o dofinansowanie prac z dotacji na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Autor: Anna Głąb

27.04.2019 11:18

image Konferencja prasowa w sprawie remontu urządzeń wodnych (jazu) na zalewie Lubianka. Na zdjęciu od lewej: prezydent Starachowic Marek Materek, wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek, starosta starachowicki Piotr Babicki Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Jak zapewniła wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek w najbliższych dniach można oczekiwać decyzji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o przyznaniu Starachowicom 80-procentowej dotacji na remont jazu.

Wniosek opiewa na prawie dwa miliony dwieście tysięcy złotych. W budżecie zabezpieczona została także kwota pół miliona złotych na wkład własny.

W tym roku Lubianka nie będzie kąpieliskiem, ponieważ na okres letni przypadnie największy zakres prac, które zgodnie z zapowiedziami mają się zakończyć jeszcze w tym roku. Miasto równolegle ma w planach również rewitalizację otoczenia Lubianki.

Zalew LubiankaStarachowice. 23.04.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Starachowice Marek Materek Agata Wojtyszek RK Starachowice Lubianka Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji
other news

Podobne wiadomości

Nad wodę jedziemy! - Lubianka

Nad wodę jedziemy! - Lubianka

Moc atrakcji wokół zalewu

Moc atrakcji wokół zalewu "Lubianka"

Piachy i Lubianka czekają na plażowiczów

Piachy i Lubianka czekają na plażowiczów

Zalew Lubianka przyjazny turystom?

Zalew Lubianka przyjazny turystom?