Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Świetlica na dziecięcej onko-hematologii przejdzie metamorfozę [WIZUALIZACJE]

Świetlica Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach przejdzie gruntowny remont. Na jej potrzeby zakupione zostaną także meble.

Autor: Iwona Murawska

23.04.2019 13:04

image Kielce. Wizualizacje przebudowy Świetlicy Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym Fot. / mat. wykonawcy

Jak informuje Malwina Kuzera, koordynator akcji „Jeszcze będzie piękniej”, gotowy jest już projekt aranżacji wnętrza, ale wciąż potrzebne są pieniądze i osoby, które pomogłyby zrealizować przedsięwzięcie.

- Rocznie na oddziale przebywa nawet tysiąc dzieci. Oczywiście nie wszystkie są hospitalizowane z powodu choroby onkologicznej, niektóre trafiają do szpitala na kilka dni na badania. Dlatego chcielibyśmy, by pobyt w lecznicy nie kojarzył się im tylko z kroplówkami, czy białymi fartuchami. Chcemy im stworzyć miejsce, w którym będą mogły zapomnieć o swoich problemach zdrowotnych - mówi Malwina Kuzera.

Jak dodaje, świetlica podzielona zostanie na kilka stref tematycznych.

- Planujemy wyodrębnić kącik dla najmłodszych pacjentów, ale też miejsce dla starszych dzieci, które będą chciały np. odrobić lekcje. Przy stolikach dostosowanych do ich wzrostu będą mogły zjeść także wspólny posiłek. Stworzymy kącik czytelnika oraz strefę gracza i aktywności fizycznej - wymienia Malwina Kuzera.

Otwarcie świetlicy, której remont i zakup wyposażenia kosztować będzie około 60 tysięcy złotych, zaplanowano 1 czerwca. Organizatorem akcji jest Fundacja Spełnionych Marzeń, której partneruje Stowarzyszenie Skrzydlaci Dzieciom. Organizacje planują także wybudowanie w przyszłości placu zabaw przy oddziale.

Galeria zdjęć Kielce. Wizualizacje przebudowy Świetlicy Oddziału Onkologii i Hematologii Dziecięcej w WSZ (23.04.2019) [Zdjęcia: 6]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Wojewódzki Szpital Zespolony onkologia RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Kieleckie medale podczas onko-olimpiady

Kieleckie medale podczas onko-olimpiady