Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

"Koroneczki" na zwycięskiej ścieżce

Bez rozgrywającej Edyty Charzyńskiej będzie musiała sobie radzić Korona Handball Kielce w meczu 26. kolejki PGNiG Superligi z Ruchem Chorzów. 25–letnia szczypiornistka zwichnęła nadgarstek prawej ręki. Pod znakiem zapytania stoi także występ obrotowej Magdaleny Skowrońskiej, która ma problemy z barkiem.

Autor: Rafał Szymczyk

16.04.2019 16:06

image 14.03.2018 Kielce PGNiG Superliga. Mecz Korona Handball - Ruch Chorzów. Honorata Syncerz Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Obydwa zespoły III rundę rozgrywek rozpoczęły od dwóch zwycięstw. Kielczanki w Piotrkowie Trybunalskim wygrały z Piotrcovią, a we własnej hali z KPR Jelenia Góra. Chorzowianki w rzutach karnych pokonały UKS PCM Kościerzyna oraz Piotrcovię.

– Mam nadzieję, że znów dostarczymy kibicom emocji i trzy punkty zostaną w Kielcach – stwierdziła Paulina Piwowarczyk.

– Jestem przekonana, że stać nas na zwycięstwo. Zagramy przecież przed własną publicznością. Każdy mecz jest inny, ale jedno mogę obiecać, że walki w nim nie zabraknie – dodała 21–letnia obrotowa.

– Wszystkie zespoły w dolnej części tabeli są w naszym zasięgu. Jeśli myślimy o siódmym miejscu, to musimy takie mecze wygrywać – dodał trener Paweł Tetelewski.    

W sezonie zasadniczym „Koroneczki” wygrały z „Niebieskimi” przed własną publicznością 31:22 i przegrały na wyjeździe 22:25.

Mecz 26. kolejki PGNiG Superligi, w którym Korona Handball zmierzy się z Ruchem Chorzów, rozpocznie się w hali przy ulicy Krakowskiej w środę o godzinie 18.30. 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka ręczna Korona Handball Ruch Chorzów Paweł Tetelewski RK Kielce PGNiG Superliga (K) Paulina Piwowarczyk
other news

Podobne wiadomości

Są trzy punkty, bo

Są trzy punkty, bo "Koroneczki" walczą do końca

Przełamanie i awans

Przełamanie i awans "Koroneczek"

Paulina Piwowarczyk zostaje w Koronie Handball

Paulina Piwowarczyk zostaje w Koronie Handball

Historyczny triumf

Historyczny triumf "Koroneczek"