Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Bartosz Stemplewski dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego

Bartosz Stemplewski wygrał konkurs na dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Komisja konkursowa przesłuchała dziś 3 kandydatów na to stanowisko i - jej zdaniem - to Bartosz Stemplewski przedstawił najlepszą wizję rozwoju lecznicy i redukcji zadłużenia, które obecnie wynosi około 34 mln zł.

Autor: Iwona Murawska

16.04.2019 15:50 / Aktualizacja 16.04.2019 16:50

image Punkty widzenia. Bartosz Stemplewski - dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Jak informowaliśmy, o stanowisko szefa największego szpitala w regionie ubiegało się czterech kandydatów. Oprócz Bartosza Stemplewskiego, który obecnie pełni obowiązki dyrektora szpitala na Czarnowie, do konkursu przystąpili także Grzegorz Lasak, dyrektor Szpitala Powiatowego w Busku-Zdroju, Jacek Jaworski, były wicedyrektor ds. technicznych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach oraz Wiesław Rodzim, były wicedyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Jednak po ocenie formalnej ofert okazało się, że kandydatura Wiesława Rodzima nie spełnia wszystkich kryteriów, dlatego do rozmów zaproszone zostały tylko trzy osoby.  

Jak informuje Marek Bogusławski, członek zarządu województwa świętokrzyskiego, odpowiedzialny w regionie za służbę zdrowia, Bartosz Stemplewski w opinii komisji konkursowej był najlepszym kandydatem na stanowisko szpitala na Czarnowie, dlatego decyzja komisji była jednogłośna.

- Program dotyczący funkcjonowania i rozwoju szpitala, jaki przedstawił Bartosz Stemplewski, nobilituje go do wyłonienia jako najlepszego kandydata do poprowadzenia Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach - mówi Marek Bogusławski. Jak dodaje, przed nowym dyrektorem zarząd województwa świętokrzyskiego stawia duże wymagania.

- Oczekiwania nasze są duże, bo też i duży szpital, z budżetem wynoszącym ponad 300 mln zł, a i z dużym długiem. Kolejne wyzwanie, jakie stoi przed nowym dyrektorem, to przygotowanie szpitala na Czarnowie do przekształcenia go w szpital uniwersytecki - mówi Marek Bogusławski.

Bartosz Stemplewski jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Szczecińskiego, specjalistą do spraw kontraktacji świadczeń zdrowotnych. Był dyrektorem Szpitala Powiatowego w Pińczowie. Funkcję tę pełnił od stycznia 2011 roku. Przez dwa lata, od 2008 do 2010 roku był dyrektorem Specjalistycznego Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Górka w Busku-Zdroju. Wcześniej przez 6 lat, od 2002 do 2008 roku pracował jako kierownik działu prawnego świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jego kandydaturę na stanowisko Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach będzie musiał jeszcze zatwierdzić zarząd województwa świętokrzyskiego.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ Wojewódzki Szpital Zespolony Zarząd Województwa Świętokrzyskiego RK Kielce Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny „Górka” Grzegorz Lasak Bartosz Stemplewski Szpital Powiatowy Pińczów Marek Bogusławski Wiesław Rodzim Jacek Jaworski
other news

Podobne wiadomości

Kto pokieruje szpitalem na Czarnowie? Dziś poznamy nazwisko nowego dyrektora

Kto pokieruje szpitalem na Czarnowie? Dziś poznamy nazwisko nowego dyrektora

Jeszcze w lutym poznamy szefa szpitala na Czarnowie

Jeszcze w lutym poznamy szefa szpitala na Czarnowie

Słonina do Pińczowa, Stemplewski do Kielc. Roszady na stanowiskach dyrektorów

Słonina do Pińczowa, Stemplewski do Kielc. Roszady na stanowiskach dyrektorów

Bartosz Stemplewski dyrektorem szpitala wojewódzkiego?

Bartosz Stemplewski dyrektorem szpitala wojewódzkiego?