Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Nowy radny w powiecie pińczowskim

Jerzy Mucha został nowym radnym Rady Powiatu Pińczowskiego. Jako pierwszy z tzw. listy rezerwowej zastąpił Krzysztofa Słoninę, który musiał zrezygnować z mandatu, ponieważ został dyrektorem powiatowego szpitala w Pińczowie.

Autor: Marta Gajda

16.04.2019 12:25

image Jerzy Mucha - radny Rady Powiatu Pińczowskiego Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Jerzy Mucha podczas dzisiejszej sesji złożył ślubowanie. Będzie pełnił również funkcję przewodniczącego komisji lecznictwa i zdrowia. Jak mówi, zamierza blisko współpracować ze swoim poprzednikiem. W rozmowie z Radiem Kielce podkreślił, że będzie dążył do rozwoju miejscowego szpitala.

- Będę zabiegał, aby jak najszybciej powstał oddział ortopedii, tak by ludzie mieli jak najlepsze warunki leczenia - mówi Jerzy Mucha.

Nowy radny powiatowy to doświadczony samorządowiec. Jak sam podkreśla, od 1974 roku był radnym, najpierw w gminie Działoszyce, a później w powiecie pińczowskim. W ubiegłorocznych wyborach samorządowych startował bez powodzenia do Rady Powiatu z listy komitetu Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Dla Ponidzia.

Jerzy Mucha ma 65 lat, mieszka w Sancygniowie. Z zawodu jest rolnikiem. Ma żonę, troje dzieci, pięcioro wnucząt. Jego hobby to pszczoły.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Pińczów powiat pińczowski RK Kazimierza Wielka Szpital Powiatowy Pińczów
other news

Podobne wiadomości

Krzysztof Słonina pokieruje pińczowskim szpitalem na stałe

Krzysztof Słonina pokieruje pińczowskim szpitalem na stałe

Słonina do Pińczowa, Stemplewski do Kielc. Roszady na stanowiskach dyrektorów

Słonina do Pińczowa, Stemplewski do Kielc. Roszady na stanowiskach dyrektorów