Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Dbają i opiekują się zwierzętami. Zostali docenieni przez NIK

Zakład Poprawczy w Ostrowcu Świętokrzyskim otrzymał Nagrodę Przyjaciel Zwierząt, przyznawaną przez Najwyższą Izbę Kontroli. NIK po raz drugi przyznała nagrody dla osób, które na co dzień pomagają i dbają o zwierzęta.

Autor: Kamil Król

15.04.2019 21:44

image Statuetkę „Przyjaciel Zwierząt” z rąk prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego odbiera Krzysztof Mikos, dyrektor Zakładu Poprawczego w Ostrowcu Świętokrzyskim Fot. / NIK

Z czwórki finalistów, jednogłośnie wybrano zakład w Ostrowcu. Laureaci mają od 17 do 19 lat i w ramach resocjalizacji od kilku lat, opiekują się bezdomnymi psami ze schroniska w Rudniku.

Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski powiedział, że wyróżnienie trafia do wyjątkowej młodzieży.

- Wręczyliśmy Nagrodę Przyjaciel Zwierząt chłopcom, którzy w przeszłości weszli w konflikt z prawem, często mieli do czynienia z odrzuceniem, brakiem wsparcia i brakiem miłości ze strony najbliższych. Teraz oni tą miłością obdarzają psy ze schroniska w Rudniku - podkreślił prezes NIK.

Krzysztof Kwiatkowski dodał, że młodzież z Ostrowca w sposób najpiękniejszy przekazuje miłość zwierzętom, które jej najbardziej potrzebują. - Oni pokazują, jak magiczną moc mają dobre uczucia i miłość, którą można przekazać zwierzętom, które nas otaczają - dodał prezes Najwyższej Izby Kontroli

Przyjaciel Zwierząt to Nagroda Prezesa NIK, dla osób, instytucji lub organizacji, które prowadzą, wspierają lub propagują działalność w zakresie zapobiegania bezdomności zwierząt. Nagroda Prezesa NIK jest uznaniem zasług dla tej szczególnej działalności.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NIK zakład poprawczy RK Ostrowiec Św. Krzysztof Kwiatkowski Nagroda Przyjaciel Zwierząt
other news

Podobne wiadomości

Schronisko w Dyminach będzie większe

Schronisko w Dyminach będzie większe

"Arka Nadziei" tymczasowo poprowadzi schronisko w Dyminach

250 bezdomnych zwierząt znajdzie miejsce w rozbudowanym schronisku

250 bezdomnych zwierząt znajdzie miejsce w rozbudowanym schronisku

Schronisko w Dyminach będzie większe [WIZUALIZACJE]

Schronisko w Dyminach będzie większe [WIZUALIZACJE]