Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pomagali 13-latkowi z Jędrzejowa. Do akcji przyłączyła się także wicepremier

„Muzyka i Filantropia” - pod takim tytułem w Centrum Kultury w Jędrzejowie odbył się koncert charytatywny, podczas którego zbierane były pieniądze na terapię trzynastoletniego Piotrka Pluty, który choruje na autyzm atypowy, a jego terapia nie jest refundowana przez NFZ. Oprócz tego, że pieniądze zbierane były do puszek, podczas wydarzenia odbyła się licytacja 8 obrazów i jednej rzeźby, które podarowali artyści z regionu świętokrzyskiego.

Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda

06.04.2019 21:00

image Koncert charytatywny w Jędrzejowie Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Jak już informowaliśmy do akcji pomocowej dla chorego Piotra włączyła się również wicepremier Beata Szydło, która będąc w Jędrzejowie, przekazała na licytację swoją broszkę. Aukcja prowadzona jest przez stronę internetową Echa Dnia i zakończy się w niedzielę o godzinie 20:00  - poinformował Ireneusz Ślusarczyk, prezes Instytutu Kultury Ireneusza Ślusarczyka, organizator koncertu.

Jak przypomniał, kiedy pani premier gościła na zajęciach grupy tanecznej, teatralnej i Młodzieżowej Orkiestry Dętej, to usłyszała historię Piotrka Pluty oraz dowiedziała się, że z myślą o nim zorganizowany zostanie koncert charytatywny. Bez namysłu wypięła z klapy broszkę i przekazała na aukcję na rzecz Piotrka - mówił Ireneusz Ślusarczyk.

Dodał, że zdecydował się zorganizować charytatywny koncert dla Piotrka, ponieważ to wyjątkowy młody człowiek. Pomimo, że sam jest chory - nie tylko na autyzm atypowy, ale również od kilku lat jest leczony onkologicznie, ponieważ choruje na chłoniaka Hodgkina - bardzo często angażuje się w charytatywne akcje i chętnie pomaga innym. Ponadto uwielbia śpiewać i występować na scenie.

- Chodzi nam o to, abyśmy mogli dofinansować roczny koszt terapii Piotrka, która miesięcznie kosztuje tysiąc złotych - mówi.

Jak powiedziała tuż przed koncertem Monika Gawłowska, mama Piotrka, to dla niej bardzo ważny dzień, ponieważ koncert zorganizowany został z myślą o jej synu.

- To bardzo miły gest, za który wszystkim bardzo serdecznie dziękuje - powiedziała. Jak dodała, dla Piotrka terapia jest bardzo ważna, ponieważ teraz się rozwija i może mu bardzo pomóc.

Niestety nie jest refundowana, a jej koszt miesięczny wraz z dojazdami wynosi tysiąc złotych. To duże obciążenie finansowe.

Podczas koncertu „Muzyka i Filantropia” wystąpił: Świętokrzyski Kwartet Puzonowy, sopranistka Małgorzata Piszczek, tenor Michał Steciak, Zespół Kameralny, Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Centrum Kultury w Jędrzejowie oraz aktorzy: Wojciech Bilewicz i Grzegorz Bełz.

Galeria zdjęć Jędrzejów. Koncert charytatywny (06.04.2019) [Zdjęcia: 8]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ refundacja onkologia Centrum Kultury RK Jędrzejów koncert charytatywny
other news

Podobne wiadomości

Koncert Hungaricy jednak się odbędzie?

Koncert Hungaricy jednak się odbędzie?

Koncert Pamięci Bronisława Opałki. Wystąpią znani artyści

Koncert Pamięci Bronisława Opałki. Wystąpią znani artyści