Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Programy promujące zdrowie dla mieszkańców powiatu ostrowieckiego

„Akademia pełna zdrowia” - pod takim hasłem prowadzony będzie tegoroczny program profilaktyczny przygotowany przez ostrowieckie Starostwo Powiatowe. - Przygotowano działania w czterech modułach - informuje Mariusz Łata, naczelnik wydziału edukacji, zdrowia i spraw społecznych.

Autor: Emilia Sitarska

05.04.2019 11:43

image   Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

„Czas na relaks” to moduł, w ramach którego zorganizowane zostaną koncerty relaksacyjno-rekreacyjne, „Czas na edukację” to punkt zawierający program konferencji, wykładów i warsztatów edukacyjnych dotyczących zdrowia. „Czas na aktywność” to zajęcia sportowe odbywające się we wtorki i czwartki w Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Ostrowcu Świętokrzyskim. We wtorki aerobik jako muzyczno-ruchowa forma aktywności, a w czwartek gimnastyka rehabilitacyjna z wykorzystaniem sprzętu gimnastycznego. Czwarty moduł „Czas zadbać o zdrowie” będzie zawierał konsultacje lekarskie i badania profilaktyczne dla mieszkańców.

Jako pierwszy we wtorek, 9 kwietnia, zostanie zorganizowany wykład dotyczący stomatologii XXI wieku. Poprowadzi go dr Piotr Borowski z Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej w Starachowicach w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Sandomierskiej.

Mariusz Łata informuje, że oferty przeznaczone są dla wszystkich mieszkańców powiatu. Mniejsze gminy powiatu skorzystają u siebie z modułów „Czas na relaks” oraz „Czas zadbać o zdrowie”. Z kolei w module „Czas na edukację” mieszkańcy gmin zostaną zaproszeni do udziału w cyklu wykładów oraz konferencji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Gminy będą organizować przejazd na te wydarzenia.

Osoby zainteresowane powinny zgłosić chęć uczestnictwa do 8 kwietnia w wydziale edukacji, zdrowia i spraw społecznych ostrowieckiego starostwa.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

zdrowie RK Ostrowiec Św.
other news

Podobne wiadomości

Dzieci połkną wszystko. To bardzo groźne dla ich zdrowia i życia

Dzieci połkną wszystko. To bardzo groźne dla ich zdrowia i życia

Nowy konsultant wojewódzki w ochronie zdrowia

Nowy konsultant wojewódzki w ochronie zdrowia

Nowa dyrektor departamentu zdrowia w urzędzie marszałkowskim

Nowa dyrektor departamentu zdrowia w urzędzie marszałkowskim

Służba zdrowia z medalami

Służba zdrowia z medalami