Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Kielczanie na mistrzostwach Europy w Portugalii

Kielczanin Maciej Giemza z Orlen Team oraz Rafał Bracik i Aleksander Bracik z KTM Novi Korona Kielce wystartują w dwóch pierwszych rundach tegorocznych mistrzostw Europy w motocyklowych rajdach enduro. Zawody rozegrane zostaną 6 i 7 kwietnia w portugalskim Gois.

Autor: Rafał Szymczyk

03.04.2019 08:44

image Maciej Giemza z Orlen Team Fot. / Orlen Team

Dla 23 – letniego Macieja Giemzy będzie to pierwszy start od styczniowego Rajdu Dakar.

– Po zeszłorocznych finałowych rundach European Enduro Championship w Kielcach stwierdziłem, że mam jeszcze coś do udowodnienia, że potrafię się ścigać. Będę chciał „wbić” się na podium. Uważam, że jest to realny plan – powiedział wychowanek KTM Novi Korona Kielce.

Bracia Bracikowie w marcu wzięli udział w pierwszych w tym sezonie rundach Pucharu Świata w niemieckim Dahlen. 20 – letni Aleksander z powodu awarii motocykla nie dojechał do mety pierwszego dnia zawodów. 26 – letni Rafał zaprezentował się bardzo dobrze zajmując 5. i 2.miejsce w klasie Open Series 2S.

– Z tego pierwszego tegorocznego startu jestem bardzo zadowolony. Przed nami jednak już kolejne zawody. Jestem pozytywnie nastawiony i mam nadzieję, że powalczymy o dobre miejsca. Trzeba sią nastawić na twardą walkę. Wszyscy trenują całą zimę, żeby pokazać się w sezonie z jak najlepszej strony. Bardzo chciałbym znaleźć się w pierwszej trójce. To jest moje marzenie, bo jeszcze nigdy nie stałem na podium mistrzostw Europy – stwierdził Rafał Bracik.

– Do startu w Niemczech byłem dobrze przygotowany, ale zawiódł sprzęt. Jestem przekonany, że w Portugalii nie takiego się zdarzy. Jestem dobrej myśli. Liczę na podium, bo również nigdy na nim w mistrzostwach Europy nie stałem – powiedział Aleksander Bracik.      

Tegoroczne mistrzostwa Starego Kontynentu w motocyklowych rajdach enduro składać się będą z czterech imprez, które odbędą się w Portugalii, Słowacji, Łotwie i Finlandii.

 

icon-tag

Tagi do tego wpisu

KTM Novi RK Kielce Maciej Giemza Orlen Team Ryszard Bracik Rafał Bracik
other news

Podobne wiadomości

Maciej Giemza celuje w medal mistrzostw Europy

Maciej Giemza celuje w medal mistrzostw Europy

Giemza, Dujszebajew i Nosan zwycięzcami plebiscytu sportowego

Giemza, Dujszebajew i Nosan zwycięzcami plebiscytu sportowego

Maciej Giemza liczy na wskoczenie do

Maciej Giemza liczy na wskoczenie do "20"

Maciej Giemza coraz bliżej

Maciej Giemza coraz bliżej "20"