Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Warsztaty w sandomierskiej szkole rolniczej godne pozazdroszczenia

Nowoczesne warsztaty mechanizacji i agrotroniki zostały dziś otwarte w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu. Warsztaty, które remontowano od 2013 roku, służą do praktycznej nauki zawodu i są systematycznie wyposażane w sprzęt. Szkoła dysponuje m.in. nowoczesnymi ciągnikami, kombajnem zbożowym, maszynami do uprawy, siewu i nawożenia. Oprócz tego są komputery i oprogramowania niezbędne w nowoczesnym rolnictwie.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

20.03.2019 14:23

image Sandomierz. Otwarcie warsztatów w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

- Chcemy, aby nasi uczniowie uczyli się na sprzęcie, który jest aktualny, aby po wyjściu ze szkoły wiedzieli jak się nim posługiwać we własnym gospodarstwie - powiedziała Alicja Szatan, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu.

Poseł Marek Kwitek z PiS, członek sejmowej komisji rolnictwa stwierdził, że zmodernizowane warsztaty szkolne, to inwestycja w młodzież. Tego oczekują uczniowie oraz polskie rolnictwo, ponieważ do konkurowania na światowych rynkach trzeba mieć wykwalifikowaną i wyszkoloną na wysokim poziomie kadrę. Poseł dodał, że szkoły prowadzone przez ministerstwo rolnictwa mogą liczyć na rządowe wsparcie finansowe, służące polepszaniu warunków edukacji.

Sandomierz. Otwarcie warsztatów w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego20.03.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Uczniowie sandomierskiej szkoły: Jakub, Karol i Kamil mówią, że warunki są znacznie lepsze niż wcześniej. Chwalą wyposażenie warsztatów, wygodne sale dydaktyczne i szatnię, której do tej pory nie mieli.

Remont wraz z wyposażeniem warsztatów mechanizacji i agrotroniki kosztował 1 milion 400 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z ministerstwa rolnictwa.

Galeria zdjęć Sandomierz. Otwarcie warsztatów w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego (20.03.2019) [Zdjęcia: 6]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Marek Kwitek Centrum Kształcenia Rolniczego rolnictwo RK Sandomierz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego rolnicy
other news

Podobne wiadomości

Lepsze warunki do nauki w sandomierskiej szkole rolniczej

Lepsze warunki do nauki w sandomierskiej szkole rolniczej

Nowy dyrektor szkoły rolniczej w Sandomierzu

Nowy dyrektor szkoły rolniczej w Sandomierzu

Gmina Bałtów przejęła budynek po zlikwidowanej szkole rolniczej

Gmina Bałtów przejęła budynek po zlikwidowanej szkole rolniczej