Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Cheerleaders z całej Polski tańczą w KTT

Ponad 2 tysiące uczestników z całej Polski bierze udział w 12. Mistrzostwach Polski Cheerleaders. Prezentacje oceniane są w siedzibie Kieleckiego Teatru Tańca. W stolicy województwa świętokrzyskiego pojawili się reprezentanci 31 miast, w tym Warszawy, Krakowa i Gdańska.

Autor: Monika Miller

15.03.2019 13:48

image 12. Mistrzostwa Polski Cheerleaders Fot. / Bartosz Kruk

Sandra, Marysia, Laura i Dominika z grupy UKS Active przyjechały na mistrzostwa z Gdyni. Dziewczyny stwierdziły, że najważniejsza jest zdrowa rywalizacja.

- Przyjeżdżają tu zespoły z różnych zakątków kraju. Nie wchodzimy w konflikty z innymi uczestnikami, ponieważ jest to niepotrzebne. Obserwujemy ich występy i zastanawiamy się co jeszcze możemy poprawić. Znają się też nasi trenerze, dlatego ostra rywalizacja nie jest pożądana - podkreśliły uczestniczki.

Organizatorem mistrzostw jest Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders, a współorganizatorem Kielecki Teatr Tańca. Choreografie zostaną przedstawione w trzech różnych kategoriach: Cheer, Cheer Dance i Pom Dance. Elżbieta Pańtak, dyrektor KTT stwierdziła, że na przestrzeni lat zmieniła się rola tych zespołów. Wcześniej ich głównym zadaniem było dopingowanie drużyn i kibiców do aktywniejszego zachowywania na meczach. Obecnie już im to nie wystarcza.

- Same chcą startować w zawodach i wyjeżdżać na spotkania w innych miastach. Dlatego też widać postęp w choreografiach. Są one bardziej skomplikowane i połączone z akrobacjami - mówi Elżbieta Pańtak.

Podczas rywalizacji turniejowej, zespoły oraz duety prezentują się przed międzynarodową komisją sędziowską z Finlandii, Węgier, USA i Polski. Gala 12. Mistrzostw Polski Cheerleaders zaplanowana jest na sobotę o godzinie 17:30.

Galeria zdjęć Kielce. 12. Mistrzostwa Polski Cheerleaders (15.03.2019) [Zdjęcia: 27]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

taniec Kielecki Teatr Tańca RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Warsztaty i wieczór tańca w KTT

Warsztaty i wieczór tańca w KTT

Kielce światową stolicą tańca

Kielce światową stolicą tańca

Kielecki Teatr Tańca przygotowuje się do nowego sezonu

Kielecki Teatr Tańca przygotowuje się do nowego sezonu

Gwiazdy muzyki dance porwały kielczan do tańca

Gwiazdy muzyki dance porwały kielczan do tańca