Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Złote serduszka dla nowo narodzonych kobiet!

Polskie Radio Kielce wita nowo narodzone kobiety w województwie świętokrzyskim. Są to Amelia, Kornelia, Dagmara, Idalia, Klaudia, Marcelina, Natalia, Kinga, Laura, Maja, Sara, Patrycja, Hanna i Weronika. Pierwsze 4 dziewczynki przyszły na świat w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka przy ulicy Prostej w Kielcach, Klaudia w Klinice Ginekologii i Położnictwa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, Marcelina oraz Patrycja w Szpitalu Kieleckim im. Świętego Aleksandra w Kielcach, Natalia w Szpitalu Specjalistycznym w Staszowie, Kinga i Sara w Szpitalu Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim, Laura w szpitalu Ostrowcu, Maja w Specjalistycznym Szpitalu Świętego Łukasza w Końskich, a Hanna i Weronika w szpitalu w Starachowicach.

Autor: Magdalena Sitek

08.03.2019 06:00 / Aktualizacja 08.03.2019 15:08

image   Fot. / Radio Kielce

Jak już informowaliśmy, z okazji przypadającego dziś Dnia Kobiet witamy złotym serduszkiem wszystkie Panie urodzone 8 marca 2019 roku w województwie świętokrzyskim.

Nowo narodzone małe kobiety i ich pierwsze w życiu zdjęcia prezentujemy na stronie internetowej Radia Kielce.

Złote serduszka od Radia Kielce dla "kobiet" urodzonych 8 marca 2019 roku w województwie świętokrzyskimFot. Piotr Michalski / Radio Kielce

Jak powiedział nam doktor nauk medycznych Grzegorz Wydrzyński, kierownik szkoły rodzenia przy Klinice Ginekologii i Położnictwa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach, w ostatnim czasie dziewczynek rodzi się nieco mniej niż chłopców.

Według rankingu sporządzonego przez Ministerstwo Cyfryzacji najpopularniejszym imieniem nadawanym dziewczynkom w 2018 roku była Zuzanna. Na kolejnych miejscach uplasowały się panie o imieniu Julia oraz Zofia.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT AKCJI

Galeria zdjęć Dziewczynki, które przyszły na świat 8 marca 2019 roku w województwie świętokrzyskim [Zdjęcia: 14]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Dzień Kobiet RK Ostrowiec Św. RK Starachowice RK Jędrzejów RK Kazimierza Wielka RK Sandomierz RK Kielce ginekologia
other news

Podobne wiadomości

Dzień Kobiet - witajcie na świecie

Dzień Kobiet - witajcie na świecie "kobiety"!