Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

„Górka” będzie współpracować ze szpitalem w Pińczowie

- Pacjenci Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego „Górka” w Busku-Zdroju wymagający opieki na oddziale intensywnej opieki medycznej mogą się czuć bezpieczni - zapewnia dyrekcja tej lecznicy.

Autor: Iwona Murawska

26.02.2019 13:57

image Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny „Górka” Fot. / szpitalgorka.pl

Jak informowaliśmy, szpital „Górka” nie ma oddziału anestezjologii i intensywnej terapii, dlatego pacjenci w razie konieczności trafiali pod opiekę lekarzy ze Szpitala Powiatowego w Busku–Zdroju. Umowę o współpracy placówek wypowiedział jednak dyrektor tej placówki, Grzegorz Lasak. Jak tłumaczył, porozumienie podmiotów zostało podpisane w 2012 roku, jeszcze przez poprzedniego dyrektora szpitala powiatowego i była niekorzystna dla tej lecznicy.

Marek Arabski, zastępca dyrektora Szpitala Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego „Górka” informuje, że stosowną umowę o współpracy udało się zawrzeć ze Szpitalem Powiatowym w Pińczowie.

- Rozwiązanie umowy ze Szpitalem Powiatowym w Busku–Zdroju nie stwarza żadnych problemów, a pacjenci naszego szpitala mogą się czuć bezpieczni. W razie potrzeby będzie nas wspierał Szpital Powiatowy w Pińczowie. Umowa została odpisana bezterminowo – dodaje Marek Arabski. 

Od 2012 roku, tylko 2 pacjentów „Górki” wymagało hospitalizacji na oddziale intensywnej opieki medycznej.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Busko-Zdrój Pińczów RK Kazimierza Wielka Specjalistyczny Szpital Ortopedyczno-Rehabilitacyjny „Górka”
other news

Podobne wiadomości

Spór dwóch szpitali, a cierpi… pacjent

Spór dwóch szpitali, a cierpi… pacjent