Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Specjaliści od fitnessu opowiedzieli jak łączyć dietę z treningiem

W Sandomierzu odbyło się szkolenie żywieniowo-treningowe dla osób, które chcą zmienić swoją sylwetkę i zgłębić informacje na temat diety, jaką należy stosować równolegle z treningami. Na spotkanie do siłowni przy Porcie Kultury przyszły zarówno osoby, które wcześniej w ogóle nie ćwiczyły, albo niewiele, jak również te doświadczone w treningach.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

23.02.2019 08:05 / Aktualizacja 23.02.2019 13:11

image Seminarium żywieniowo - szkoleniowe siłownia przy Porcie Kultury. Na zdjęciu uczestnicy w kolejce do pomiaru ciśnienia i poziomu cukru Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Seminarium żywieniowo - szkoleniowe siłownia przy Porcie Kultury. Na zdjęciu uczestnicy w kolejce do pomiaru ciśnienia i poziomu cukruSandomierz / Fot. Grażyna Szlęzak - Wójcik / Radio Kielce

Leszek Michalski, prezes Stowarzyszenia Sylwetka powiedział, że nie ma cudownych środków ani cudownych diet, aby w błyskawicznym czasie zlikwidować nadwagę i poprawić sylwetkę, jednak  jest to możliwe stopniowo, racjonalnie podchodząc do problemu. Pierwszym krokiem jest zmiana nawyków i picie dużej ilości wody - około 5 litrów dziennie, która wypłukuje tłuszcz z organizmu. Do tego należy dobrać aktywność fizyczną. Dla niektórych na początek będzie to szybki spacer, dla innych bardziej wymagające ćwiczenia.

Krystian Jendrycha, trener sylwetki powiedział, że rodzaj treningu, to kwestia indywidualna,  trzeba go dobrać do konkretnej osoby dlatego, że każdy ma inną budowę ciała, jedni reagują na trening bardzo szybko inni znacznie wolniej.

- Zazwyczaj odbywa się to tak, że opracowujemy trening i obserwujemy, jak ta osoba reaguje na to - dodał Krystian Jendrycha.

Przykładem na to, że można zrealizować swoje marzenia o nowej sylwetce w sposób racjonalny i zdrowy i do tego z sukcesem jest Ewelina Gudaj z Sandomierza, która po siedmiu miesiącach współpracy z trenerem zdobyła w ubiegłym roku 3. miejsce w  Mistrzostwach Polski w Fitness Bikini. Powiedziała nam, że  kobiety nie powinny bać się treningów z użyciem ciężarów.

- Nie jesteśmy  tak  uwarunkowane  genetycznie, aby  zbudować męski typ sylwetki, a ćwicząc z ciężarami  można  ją pięknie wykształtować. Obserwując swoje ciało widziałam, jak stopniowo się ono zmienia. Wszystko jest kwestią czasu. Trzeba trenować z rozumem - dodał Ewelina Gudaj.

Podczas szkolenia odbył się trening, przybliżono zasady żywieniowe, każdy uczestnik otrzymał  indywidualne wskazówki jak ćwiczyć i jaką stosować dietę. W spotkaniu wzięło udział około 30 osób.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sandomierz Fitness dieta RK Sandomierz
other news

Podobne wiadomości

Sandomierz ma złotą medalistkę mistrzostw świata w fitness

Sandomierz ma złotą medalistkę mistrzostw świata w fitness

Zakupów nie zrobimy, ale możemy pójść do kina, czy klubu fitness

Zakupów nie zrobimy, ale możemy pójść do kina, czy klubu fitness

Pokolenie M: Bungee Fitness

Pokolenie M: Bungee Fitness

Zawodniczka LKS Sandomierz wicemistrzynią świata w fitness

Zawodniczka LKS Sandomierz wicemistrzynią świata w fitness