Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Gustaw Herling-Grudziński bohaterem kalendarza

Ponad 14 tysięcy złotych dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymała Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach na organizację cyklu wydarzeń związanych z Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Decyzją Sejmu 2019 jest rokiem tego pisarza związanego z Kielcami i Kielecczyzną.

Autor: Dorota Klusek

19.02.2019 18:52

image Okładka kalendarza Fot. / Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach

Andrzej Dąbrowski, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przyznaje, że wniosek skierowany do „Instytutu Książki”, który reprezentuje resort kultury, dotyczył dofinansowania na wyższą kwotę, bo na 24 tysiące złotych.

Dyrektor dodaje, że brakujących środków trzeba będzie poszukać w innych miejscach, albo konieczne będzie zmodyfikowanie programu, ale wydarzenia odbędą się. Tym bardziej, że pracuje nad nim wiele instytucji i stowarzyszeń.

- Niezależnie od tego, jakimi środkami będziemy dysponować, to jednak te obchody się odbędą i na ten rok jubileuszowy będzie się składało wiele wydarzeń. Chcielibyśmy 22 marca zainaugurować obchody. Będziemy z tej okazji zwoływać konferencję prasową, no i także w tym dniu rok zostanie zainaugurowany koncertem, którzy przygotowuje Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach - mówi dyrektor Andrzej Dąbrowski.

W związku z Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, Wojewódzka Biblioteka Publiczna wydała kalendarz, który nawiązuje do bohatera jubileuszu. Znalazły się w nim zdjęcia w większości ze zbiorów doktor Ireny Furnal, z pobytów pisarza w Kielcach i w regionie.

Gustaw Herling-Grudziński jest także obecny na antenie Polskiego Radia Kielce. Codziennie od poniedziałku do piątku, o godzinie 21:50 można wysłuchać jego dzieła „Dziennik pisany nocą” w interpretacji aktora Tadeusza Zięby.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Sejm Gustaw Herling Grudziński RK Kielce Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach
other news

Podobne wiadomości

Trwają przygotowania kalendarza obchodów Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

Trwają przygotowania kalendarza obchodów Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego