Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ryszard Pomorski nadal dyrektorem DŚT

Ryszard Pomorski pozostaje na stanowisku dyrektora Domu Środowisk Twórczych. Prezydent Kielc, Bogdan Wenta poinformował o tym podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Autor: Wiktor Dziarmaga

19.02.2019 15:05

image Konferencja prasowa. Na zdjęciu: Ryszard Pomorski - dyrektor Domu Środowisk Twórczych oraz Bogdan Wenta - prezydent Kielc Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

Prezydent w przeczytanym oświadczeniu stwierdził, że szanuje dokonania artystyczne dyrektora, a zamieszanie towarzyszące jego odwołaniu nie sprzyja wizerunkowi Domu Środowisk Twórczych, który w opinii prezydenta Kielc jest ważną jednostką na mapie kulturalnej Kielc.

Bogdan Wenta poinformował, że dyrektor Pałacyku otrzymał dwie propozycje. Pierwszą z nich było objęcie stanowiska dyrektora artystycznego Domu Środowisk Twórczych, drugą pozostanie na stanowisku dyrektora tej placówki z jednoczesnym udzieleniem upomnienia oraz określeniem terminu odejścia na emeryturę. Ryszard Pomorski zaakceptował drugą ofertę.

Konferencja była ograniczona tylko do przeczytania oświadczenia przez prezydenta. Dziennikarze nie mogli  zadawać pytań. Sprawy nie chciał także komentować Ryszard Pomorski.

Przypomnijmy, w ubiegły czwartek władze miasta poinformowały o dyscyplinarnym zwolnieniu Ryszarda Pomorskiego z funkcji dyrektora Domu Środowisk Twórczych. Wówczas decyzję tłumaczono między innymi niedopełnieniem obowiązków. Chodziło o niewykonanie w określonym terminie zaleceń wojewódzkiego konserwatora zabytków, dotyczących ewentualnego remontu Pałacyku Zielińskiego.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Bogdan Wenta DŚT prezydent Kielc RK Kielce Ryszard Pomorski
other news

Podobne wiadomości

Kto tam z kim walczy?

Kto tam z kim walczy?

Kielczanie bronią zwolnionego dyrektora

Kielczanie bronią zwolnionego dyrektora

Były dyrektor Domu Środowisk Twórczych poda miasto do sądu?

Były dyrektor Domu Środowisk Twórczych poda miasto do sądu?