Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Robert Biedroń - zamiast religii lekcje angielskiego [WIDEO]

Walka z Kościołem Katolickim, likwidacja Instytutu Pamięci Narodowej oraz smogu - to jedne z głównych postulatów Wiosny Roberta Biedronia. Lider ugrupowania przed zaplanowaną na godzinę 18:00 w Targach Kielce konwencją regionalną partii, spotkał się z dziennikarzami.

Autor: Michał Kita

19.02.2019 13:04 / Aktualizacja 19.02.2019 16:02

image Robert Biedroń, lider Wiosny Fot. Robert Kusiej / Radio Kielce

Podczas konferencji prasowej na Rynku Robert Biedroń deklarował, że jego partia musi znaleźć się w Parlamencie, aby rozdzielić państwo od Kościoła, zlikwidować smog czy walczyć o równouprawnienie kobiet i mężczyzn.

Jak wyliczał, źródeł finansowania swoich obietnic wyborczych, które mają kosztować budżet państwa około 35 miliardów złotych będzie szukał między innymi w zaprzestaniu finansowania Kościoła przez państwo.

- Z wyliczeń naszych ekspertów wynika, że nauczanie religii w szkołach kosztuje 2 miliardy złotych. Dlatego proponujemy, aby te pieniądze przeznaczyć na dwie dodatkowe godziny języka angielskiego. Wolałbym, aby nasze dzieci mówiły biegle po angielsku niż rysowały na lekcji religii rysunki, które mogą robić w salce katechetycznej - dodaje.

Robert Biedroń, podkreślił, że będzie dążył także do likwidacji takich instytucji jak Instytut Pamięci Narodowej, który w jego opinii jest narzędziem walki politycznej. Jego zdaniem należy także zlikwidować ZUS i KRUS, ponieważ - jak dodaje - ich funkcje można zdigitalizować. Tak jak zrobiono w wielu krajach .

Pytany przez dziennikarzy o rezultat w nadchodzących wyborach stwierdził, że jego ugrupowanie ma szansę zdobyć pełną pulę mandatów dostępną w okręgu małopolsko-świętokrzyskim, a w wyborach do parlamentu krajowego będzie walczył o konstytucyjną większość.

Galeria zdjęć Kielce. Prezes partii Wiosna podczas konferencji prasowej na Rynku (19.02.2019) [Zdjęcia: 8]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Targi Kielce ZUS KRUS RK Kielce Robert Biedroń partia "Wiosna"