Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Ponad połowa polskich dzieci cierpi na wady postawy

Bezpłatne badania prawidłowej postawy ciała dla dzieci i młodzieży wykonywano w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji "ORKA" przy ulicy Kujawskiej w Kielcach. Jak informuje dr Ewelina Kamińska-Gwóźdź, już ponad połowa polskich dzieci cierpi na różnego rodzaju wady postawy.

Autor: Iwona Murawska

17.02.2019 16:52

image Ocenianie postawy ciała dziecka Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

- Oceniam postawę ciała patrząc na ustawienie głowy, szyi, barków, łopatek, trójkąta talii, miednicy, ustawienie kolan, kostek i pięt. Oprócz tego patrzę, jak postawa ciała wygląda z przodu i z boku. Ważny jest także chód - wylicza dr Ewelina Kamińska-Gwóźdź.

Wady postawy często są wynikiem złych nawyków. To m.in. zbyt długie siedzenie. Lekarze podkreślają, że najważniejsza jest profilaktyka i wczesne wykrycie wad. Z bezpłatnej oceny postawy ciała skorzystał m.in. 7-letni Wojtek, który przyszedł z mamą Małgorzatą.

- Na te badania zgłosiłam się profilaktycznie, by specjalista ocenił, czy postawa ciała mojego syna jest prawidłowa. Niestety okazało się, że syn ma nieprawidłowe ułożenie łopatek, nieprawidłową wysokość miednicy, nieprawidłowy chód i ułożenie kostek. Dlatego będę z nim musiała się udać do kolejnego specjalisty, by skorzystać z pomocy - dodała pani Małgorzata.

Następna bezpłatna akcja oceny kręgosłupa w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji ,,ORKA'' w Kielcach odbędzie się 3 marca. By skorzystać z badań, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja pod numerem telefonu 604 485 598.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kielce badania profilaktyczne MOSiR RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Wady zastawek serca dają różne objawy

Wady zastawek serca dają różne objawy

Nie wszystkie wady serca są niebezpieczne dla zdrowia

Nie wszystkie wady serca są niebezpieczne dla zdrowia

Na wady zgryzu głównie „pracujemy” sami

Na wady zgryzu głównie „pracujemy” sami

Szczepionki Pentaxim bez wady. Ponownie możliwe do użytku

Szczepionki Pentaxim bez wady. Ponownie możliwe do użytku