Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Róża Thun będzie walczyć o kolejną kadencję w PE

Róza Thun chce być liderką Platformy Obywatelskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Świętokrzyskiem. Obecna eurodeputowana PO będzie ponownie ubiegać się o mandat w Parlamencie Europejskim w okręgu małopolsko-świętokrzyskim. Posłanka oficjalnie poinformowała o tym podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Autor: Michał Kita

17.02.2019 16:18

image Na zdjęciu od lewej: Róża Thun - PO, Artur Gierada - PO Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Na zdjęciu od lewej: Róża Thun - PO, Artur Gierada - POKielce. 17.02.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

- Z ogromną przyjemnością przyznaję, że jestem posłanką ze świętokrzyskiego. W swojej pracy lubię koncentrować się na problemach mieszkańców, z którymi ci spotykają się na co dzień. Jestem gotowa do tego aby liderować tej liście - podkreślała Róża Thun.

Eurodeputowana zapytana o decyzję władz Sojuszu Lewicy Demokratycznej o starce w majowych wyborach razem z Koalicją Europejską zaznaczyła, że jest to krok w dobrą stronę.

- Moim hasłem jest „demokraci wszelkich maści łączcie się”, dlatego uważam, że ludzie, dla których najważniejsze są takie wartości jak przestrzeganie prawa czy mocne członkostwo w Unii Europejskiej powinni się zjednoczyć. Jestem przekonana, że dzisiaj podzielamy te wspólne wartości powinniśmy startować razem - powiedziała.

Róża Thun przedstawiła także nowy program Komisji Europejskiej „Prawa i Wartości” skierowany do organizacji pozarządowych, w ramach którego w nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej, także dla świętokrzyskich stowarzyszeń, na swoją działalność zostanie przeznaczone prawie dwa miliardy euro. Eurodeputowana zapowiedziała, że na przełomie marca i kwietnia wspólnie z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach zorganizuje konferencję prasową poświęconą nowemu programowi dla świętokrzyskich organizacji pozarządowych i stowarzyszeń.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Platforma Obywatelska Róża Thun Parlament Europejski wybory parlamentarne Komisja Europejska RK Kielce SLD Lewica Razem Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019
other news

Podobne wiadomości

Róża Thun: To zamach na instytucje

Róża Thun: To zamach na instytucje

Róża Thun o sobie w KCK

Róża Thun o sobie w KCK

Nowa funkcja europosłanki Róży Thun

Nowa funkcja europosłanki Róży Thun

Róża Thun i Bogdan Wenta podziękowali wyborcom

Róża Thun i Bogdan Wenta podziękowali wyborcom