Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Pożar w Dziennym Domu Seniora w Gorzkowie [NOWE FAKTY]

Sytuacja wyglądała dramatycznie, ale na szczęście nikt nie zginął. Strażacy walczyli ponad 3 godziny z pożarem, który wybuchł w nocy w Gorzkowie, w gminie Kazimierza Wielka. Ogień pojawił się w jednym z pomieszczeń budynku, w którym znajduje się Dzienny Dom Senior Plus i mieszkania wspomagane, prowadzone przez Caritas. 15 osób zostało ewakuowanych z obiektu.

Autor: Marta Gajda

15.02.2019 09:02 / Aktualizacja 15.02.2019 15:27

image Pożar w Dziennym Domu Seniora w Gorzkowie Fot. / PSP w Kazimierzy Wielkiej

Jak informuje Marcin Żarek, zastępca komendanta straży pożarnej w Kazimierzy Wielkiej, sygnał o pożarze wpłynął do służb ratunkowych około godziny 23.30.

- W wyniku zdarzenia 70-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala do Krakowa, natomiast pozostałe osoby nie doznały żadnych obrażeń. Obecnie nie ma możliwości przebywania w tym obiekcie. Jedno pomieszczenie wraz z wyposażeniem zostało całkowicie spalone – relacjonuje Marcin Żarek.

Pożar w Dziennym Domu Seniora w GorzkowieGorzków. 15.02.2019 / Fot. PSP w Kazimierzy Wielkiej

Mieszkańcy w rozmowie z Radiem Kielce podkreślali, że na początku nie wiedzieli co się dzieje. Jak mówią, pamiętają tylko wielki huk i dym. Kilka minut po północy, na miejsce zdarzenia przyjechał burmistrz Kazimierzy Adam Bodzioch. Jak podkreśla, widok który zastał był bardzo przygnębiający.

- Wraz z kierownikiem MOPS, zajęliśmy się rozdysponowaniem mieszkańców tak, żeby mogli znaleźć tymczasowe schronienie. Całość obiektu jest w miarę dobrym stanie. Niezwłocznie będziemy go remontować – mówi burmistrz.

Jak informuje Edyta Molo – kierownik tamtejszego Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, osoby zamieszkujące budynek zastały przetransportowane do domu opieki w Morawianach oraz do budynku znajdującego się obok Urzędu Miasta.

Pożar w Dziennym Domu Seniora w GorzkowieGorzków. 15.02.2019 / Fot. PSP w Kazimierzy Wielkiej

- Część osób została umieszczona w punkcie interwencji kryzysowej. Tuż po zdarzeniu udostępniono tym ludziom nie tylko pomieszczenie, ale też koce i ciepły posiłek – tłumaczy Edyta Molo.

Prawdopodobną przyczyną pożary było zaprószenie ognia przez niedopałek papierosa. W akcji udział wzięły straż pożarna z Kazimierzy, Bejsc, Sędziszowic i Zagórzyc. Ponadto na miejscu pracowało pogotowie energetyczne policja oraz trzy zespoły pogotowia ratunkowego.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

pożar Gorzków RK Kazimierza Wielka Senior Plus
other news

Podobne wiadomości

Tragiczny pożar w powiecie ostrowieckim

Tragiczny pożar w powiecie ostrowieckim

Pożar w powiecie jędrzejowskim. Spłonęła dawna restauracja

Pożar w powiecie jędrzejowskim. Spłonęła dawna restauracja

Tragiczny pożar w Kamiennej Woli. Nie żyje 57-letni mężczyzna

Tragiczny pożar w Kamiennej Woli. Nie żyje 57-letni mężczyzna

Pożar domu w Niestachowie

Pożar domu w Niestachowie