Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Spędzili ze sobą ponad 60 lat. Mają powody do świętowania

26 par z gminy Michałów zostało dziś odznaczonych medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. 20 z nich świętowało jubileusz 50-lecia związku, a 6 małżeństw jest ze sobą ponad 60 lat.

Autor: Marta Gajda

14.02.2019 18:32

image Złote i diamentowe gody w gminie Michałów. Krystyna i Stanisław Janus Sędowice 60-lecie pożycia małżeńskiego Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Wójt Michałowa Mirosław Walasek powiedział, że to ważny, szczególny, ale i uroczysty dzień, kiedy można uhonorować pary, które obchodzą nie tylko złote, ale i diamentowe gody. Jak dodał - w gminie mieszkają dwa małżeństwa, które żyją po ślubie już 70 lat.

- Tym państwu pogratulowałem. Jestem z nich bardzo dumny, że wytrwali. Wiele osób znam nie tylko z imienia i nazwiska, bo niejednokrotnie bywałem u nich, jadłem obiad, przyjaźnimy się - podkreślił wójt.

Bartłomiej Dorywalski, wicewojewoda świętokrzyski powiedział, że dziś tym parom udzielały się wielkie emocje i ogromne wrażenia.

- My, jako młodsze pokolenie z taką nadzieją, patrzymy na tych państwa. Są dla nas żywym świadectwem, że można przejść przez życie razem, jak należy żyć, jak budować relacje z drugim człowiekiem. W dniu świętego Walentego, tutaj w Michałowie jest miłość w każdej postaci i w każdym wydaniu - zaznaczył wicewojewoda.

Wśród par, które świętowały diamentowe gody byli m.in. 82-letni Michalina i Tadeusz Żuber z Zagajówka. Jak mówili - są już razem 62 lata. Wychowali pięcioro dzieci, mają czternaścioro wnucząt i tyle samo prawnucząt. Jak podkreślali - nie było lekko.

- Teraz jesteśmy szczęśliwi. Trzeba się kochać, ale i być cierpliwym, wytrwałym. W tych czasach dużo się słyszy o częstych rozwodach. Jakby ci ludzie przeszli to, co my to rozchodziliby się kilkakrotnie. My wytrzymaliśmy. Dziś jeszcze bardziej się trzymamy razem - przyznali państwo Żuberowie.

Dla par świętujących złote gody przygotowano uroczysty obiad oraz szampana. Partnerzy otrzymali też słodkie upominki. Zwieńczeniem wydarzenia był muzyczny występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Górkach. Do tańca przygrywał zespół CROSS.

Galeria zdjęć Michałów. Złote i diamentowe gody (14.02.2019) [Zdjęcia: 39]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Andrzej Bętkowski Michałów złote gody marszałek województwa świętokrzyskiego RK Kazimierza Wielka Bartłomiej Dorywalski
other news

Podobne wiadomości

Pomimo trudności zawsze razem. Świętowali złote gody

Pomimo trudności zawsze razem. Świętowali złote gody

Pół wieku razem. Złote gody małżeństw z gminy Klimontów

Pół wieku razem. Złote gody małżeństw z gminy Klimontów

50 lat razem. Pary z Obrazowa świętowały złote gody

50 lat razem. Pary z Obrazowa świętowały złote gody

50 lat razem. Małżeństwa ze Skalbmierza świętowały złote gody

50 lat razem. Małżeństwa ze Skalbmierza świętowały złote gody