Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Grypa szaleje. Kolejny szpital ogranicza odwiedziny

Szpital Powiatowy w Starachowicach ogranicza odwiedziny z powodu grypy i infekcji grypopochodnych. Jak informuje Katarzyna Arent, dyrektor starachowickiej lecznicy, dotychczas w szpitalu nie stwierdzono przypadku lub podejrzenia zachorowania na grypę, jednak ograniczenie odwiedzin zostało wprowadzone profilaktycznie.

Autor: Iwona Murawska

07.02.2019 12:13

image Starachowice. Szpital powiatowy. Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

- Nie chcemy dodatkowo narażać naszych pacjentów na zachorowanie na tę groźną chorobę - mówi Katarzyna Arent. 

Zgodnie z wprowadzonymi ograniczeniami, przy pacjencie może znajdować się tylko jedna osoba odwiedzająca.

- Odwiedziny osób bliskich są bardzo ważne, ale prosimy o to, by przy łóżku chorego znajdowała się tylko jedna osoba. Prosimy także o pozostawianie okryć wierzchnich w bezpłatnej szatni działającej na terenie szpitala - dodała Katarzyna Arent.

Jak informowaliśmy, z powodu grypy ograniczenie odwiedzin obowiązuje w pawilonie pediatrycznym Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, gdzie przy dziecku może przebywać maksymalnie jedna osoba.

Ograniczenie obowiązuje także na oddziałach nefrologicznym, kardiologicznym i chirurgii w Szpitalu Specjalistycznym w Końskich oraz w Świętokrzyskim Centrum Matki i Noworodka. 

Zakaz odwiedzin z powodu żółtaczki obowiązuje z kolei na oddziale chirurgicznym i oddziale wewnętrznym w Szpitalu Specjalistycznym w Jędrzejowie.

Zakaz odwiedzin obowiązuje także w klinice Hematologii i Transplantacji Szpiku w Świętokrzyskim Centrum Onkologii, a w pozostałych klinikach i oddziałach ŚCO obowiązuje ograniczenie odwiedzin: przy pacjencie może przebywać tylko jedna osoba odwiedzająca.

W ostatnim tygodniu stycznia Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach zanotowało ponad 3,5 tysiąca przypadków zachorowań na grypę.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Końskie Świętokrzyskie Centrum Matki i Noworodka ŚCO grypa RK Starachowice RK Jędrzejów Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Kielcach Szpital Powiatowy Starachowice RK Kielce Szpital Powiatowy Końskie Szpital Specjalistyczny Jędrzejów
other news

Podobne wiadomości

Zakaz odwiedzin w szpitalu. Żółtaczka nadal groźna

Zakaz odwiedzin w szpitalu. Żółtaczka nadal groźna

Świńska grypa w ŚCO. Zaostrzono zakaz odwiedzin

Świńska grypa w ŚCO. Zaostrzono zakaz odwiedzin

Zakaz odwiedzin. Z powodu grypy i RSV

Zakaz odwiedzin. Z powodu grypy i RSV

Zakaz odwiedzin w ostrowieckim szpitalu

Zakaz odwiedzin w ostrowieckim szpitalu