Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Szpital poza siecią, ale onkologia nadal w Czerwonej Górze

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze wydała oświadczenie, w którym zapewnia, że pomimo nieprzystąpienia do pilotażu sieci onkologicznej szpital nadal będzie diagnozował i leczył pacjentów chorych na raka płuc.

Autor: Iwona Murawska

06.02.2019 14:08

image 26.01.2016 Czerwona Góra. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Rafała Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce
Komentarze

Jak informuje Youssef Sleiman, placówka w Czerwonej Górze posiada stosowną bazę i specjalistów w tym zakresie.

- Pacjenci z rakiem płuca byli i nadal będą leczeni w szpitalu w Czerwonej Górze. Chory jest i będzie diagnozowany przez naszych specjalistów, a po zakończeniu diagnostyki będzie leczony przez  medyków zatrudnionych w naszym szpitalu we współpracy ze specjalistami ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Jeżeli pacjent wymagać będzie leczenia operacyjnego, wówczas leczony będzie w naszym szpitali. Jeżeli natomiast niezbędna będzie  radioterapia lub chemioterapia, wtedy wysyłać go będziemy  do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. W tym zakresie z ŚCO mamy od wielu już lat podpisaną stosowną umowę i tu nic się nie zmienia - mówi Youssef Sleiman.

W wydanym oświadczeniu dyrektor wyjaśnia, że szpital nie przystąpił do pilotażu sieci onkologicznej, ponieważ jego rola ograniczałaby się tylko do podwykonawcy Świętokrzyskiego Centrum Onkologii.

Lecznica w Czerwonej Górze posiada zespół specjalistów, chirurgów i pulmonologów posiadających wieloletnie doświadczenie w leczeniu raka płuc którzy  mogą samodzielnie diagnozować i leczyć chorych.

- Nie przystąpiliśmy do pilotażu nie z powodów finansowych, a z powodów merytorycznych. Nasz szpital jest placówką pulmonologiczną od 50 lat, a od 30 operujemy raka płuca. Przy przystąpieniu do realizacji pilotażu sieci onkologicznej nasi specjaliści nie mieliby żadnych praw. Natomiast musieliby realizować zalecenia ustalone przez lekarzy ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii lub szpitala ze Starachowic. Takie rozwiązanie jest dla nas nie do przyjęcia, stąd decyzja o nieprzystąpieniu do pilotażu sieci - wyjaśnia Youssef Sleiman.  

Przypomnijmy, pilotaż sieci onkologicznej, który 1 lutego rozpoczął się w województwach świętokrzyskim i dolnośląskim, w naszym regionie realizują Świętokrzyskie Centrum Onkologii, Szpital Specjalistyczny w Końskich oraz Szpital Powiatowy w Starachowicach.

 

Oświadczenie, w którym dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze zapewnia, że mimo nieprzystąpienia do pilotażu sieci onkologicznej szpital nadal będzie diagnozował i leczył pacjentów chorych na raka płuc:

Oświadczenie, w którym dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze zapewnia, że mimo nieprzystąpienia do pilotażu sieci onkologicznej szpital nadal będzie diagnozował i leczył pacjentów chorych na raka płucFot. Szpital w Czerwonej Górze

icon-tag

Tagi do tego wpisu

ŚCO Czerwona Góra Youssef Sleiman RK Kielce Krajowa Sieć Onkologiczna
icon-comment

Skomentuj ten wpis

other news

Podobne wiadomości

Podpisano kontrakt na pilotaż sieci onkologicznej

Podpisano kontrakt na pilotaż sieci onkologicznej

Jest porozumienie. Startuje pilotaż Krajowej Sieci Onkologicznej

Jest porozumienie. Startuje pilotaż Krajowej Sieci Onkologicznej