Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Są pieniądze na utworzenie domów opieki medycznej

Na początku lutego Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego ogłosi konkurs na tworzenie dziennych domów opieki medycznej. Miejsca te będą tworzone z myślą o pacjentach, którzy dopiero co skończyli hospitalizację, a ich stan zdrowia w dalszym ciągu wymaga wzmożonej opieki pielęgniarskiej, nadzoru nad terapią czy kompleksowych badań.

Autor: Izabela Mortas

21.01.2019 20:46

image   Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Do dziennych domów opieki będą trafiać także osoby czekające na zabieg, których stan się pogorszył. Decyzje o umieszczeniu w placówce będzie wydawał lekarz pierwszego kontaktu.

Pieniądze na utworzenie takich miejsc będą mogły pozyskać samorządy i ich placówki, instytucje pomocy społecznej, ośrodki zdrowia, a także organizacje pozarządowe. Do rozdysponowania jest 11 milionów złotych.

Jak zaznacza wicemarszałek Renata Janik, pieniądze unijne mają sfinansować działania konieczne do otwarcia domów opieki medycznej.

- Przede wszystkim chodzi o zatrudnienie personelu, zapewnienie transportu pacjentom i pracownikom, obsługę projektu, ale też działania promocyjne - wymienia.

Wicemarszałek dodaje, że remont pomieszczeń wchodzi w grę tylko pod warunkiem, że jego cena nie przekroczy 20 procent całkowitego kosztu projektu. 

Wnioski będzie można składać w marcu.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rehabilitacja Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego Renata Janik Dzienny Dom Opieki Medycznej RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Będzie można otrzymać unijne dofinansowanie bez wkładu własnego?

Będzie można otrzymać unijne dofinansowanie bez wkładu własnego?

Bezpłatna rehabilitacja w nowej placówce Caritas

Bezpłatna rehabilitacja w nowej placówce Caritas