Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

W Plechowie dzielili się swoimi doświadczeniami kulinarnymi

W Centrum Integracji Wiejskiej w Plechowie w gminie Kazimierza Wielka odbył się konkurs kulinarny pod nazwą „Ciastko dla babci i dziadka z okazji ich święta”. Jak podkreśla jego pomysłodawczyni Agnieszka Styczeń- wydarzenie połączyło pokolenia i przypomniało najmłodszym o lokalnych tradycjach.

Autor: Marta Gajda

19.01.2019 17:27

image Konkurs pn. „Ciastko dla babci i dziadka z okazji ich święta” w Plechowie w gminie Kazimierza Wielka Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

- Celem tego spotkania jest prezentacja kuchni lokalnej i regionalnej województwa świętokrzyskiego, aktywizacja kół gospodyń wiejskich z włączeniem dzieci, młodzieży i mieszkańców gminy Kazimierza Wielka, wymiana doświadczeń kulinarnych i przepisów na ciastka tradycyjne i regionalne oraz budowa więzi wśród społeczności lokalnej - wymienia Agnieszka Styczeń. 

W imprezie udział wzięły trzy Koła Gospodyń Wiejskich. Panie z Broniszowa, Donos i Hołdowca wraz z dziećmi i młodzieżą, w oparciu o stare, tradycyjne receptury, przygotowały wiele słodkich wypieków dla babć i dziadków.

Tego dnia panie mogły poddać się również badaniom cytologicznym i mammograficznym. Jadwiga Zapała - specjalista do spraw promocji zdrowia w Świętokrzyskim Centrum Onkologii podkreśliła, że badania towarzyszą wielu akcjom, które są organizowane w regionie świętokrzyskim.

- Chodzi nam o to, żeby zachęcić do badań profilaktycznych, żeby przy takiej okazji, kobiety robiąc coś dla siebie, również przy takim konkursie kulinarnym pomyślały o tym, że warto również zadbać o swoje zdrowie. Mamy możliwość także przekazać informacje, jak dbać o zdrowie, żeby zmniejszyć ryzyko nowotworu - mówiła Jadwiga Zapała.

Adam Bodzioch, burmistrz Kazimierzy Wielkiej stwierdził, że ze względu na cel, jaki przyświeca wydarzeniu, z powodzeniem wpisuje się ono w kalendarz imprez organizowanych w gminie. 

Galeria zdjęć Konkurs pn. „Ciastko dla babci i dziadka z okazji ich święta” w Plechowie w gminie Kazimierza Wielka (19.01.2019) [Zdjęcia: 16]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

Dzień Babci Dzień Dziadka RK Kazimierza Wielka Plechów
other news

Podobne wiadomości

W Kazimierzy powstanie publiczny żłobek

W Kazimierzy powstanie publiczny żłobek

Rewitalizacja Kazimierzy Wielkiej pochłonie najwięcej pieniędzy z przyszłorocznego budżetu miasta

Rewitalizacja Kazimierzy Wielkiej pochłonie najwięcej pieniędzy z przyszłorocznego budżetu miasta

Kilka ważnych obiektów w Kazimierzy Wielkiej przejdzie termomodernizację

Kilka ważnych obiektów w Kazimierzy Wielkiej przejdzie termomodernizację

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Kazimierzy

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Kazimierzy