Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Zmiany w Dyminach. Dla psów będą kojce, a dla kotów wybieg

Trwa modernizacja Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. Inwestycja zakłada przebudowę dotychczasowego budynku, dobudowanie pomieszczenia dla kotów, wydzielenie pomieszczenia kwarantanny oraz wybiegu dla zwierząt. Przebudowane zostaną także kojce dla psów. Maksymalnie w schronisku będzie mogło przebywać 250 zwierząt.

Autor: Iwona Murawska

18.01.2019 14:43

image Dyminy. Modernizacja Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Jak informuje Wojciech Moskwa, prezes Stowarzyszenia Arka Nadziei prowadzącego placówkę w Dyminach, obecnie do starego budynku dobudowano już pierwsze piętro.

- Na parterze znajdować się będą gabinety weterynaryjne, szpital dla zwierząt i boksy dla szczeniąt oraz pomieszczenia administracyjne dla pracowników schroniska. Natomiast na pierwszym piętrze będzie pawilon i wybieg dla kotów - mówi Wojciech Moskwa.

W związku z rozbudową i modernizacją schroniska w placówce brakuje miejsc dla bezdomnych psów i kotów. Dlatego stowarzyszenie apeluje o pomoc w zakupie kojców dla zwierząt.

- Obecnie pomieścić możemy 100 zwierząt, a potrzebowalibyśmy kojców dla przynajmniej jeszcze 30. Miejsce by je postawić jest, ale nie mamy pieniędzy na zakup boksów, w których mogłyby przebywać zwierzęta. W przyszłym tygodniu synoptycy zapowiadają ujemne temperatury, dlatego chcielibyśmy te kojce kupić jak najszybciej - dodaje Wojciech Moskwa.

Obecnie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach przebywa 100 psów i 25 kotów. Rozbudowa i modernizacja placówki zakończyć ma się do końca lipca tego roku.

Galeria zdjęć Dyminy. Modernizacja Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt (18.01.2019) [Zdjęcia: 10]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

schronisko w Dyminach RK Kielce Arka Nadziei Dyminy schronisko dla bezdomnych zwierząt
other news

Podobne wiadomości

Droższe utrzymanie bezdomnych zwierząt w Jędrzejowie

Droższe utrzymanie bezdomnych zwierząt w Jędrzejowie

200 kilogramów karmy dla zwierząt - kandydaci ponad podziałami

200 kilogramów karmy dla zwierząt - kandydaci ponad podziałami