Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

"Koroneczki" walczyły dzielnie. Do momentu, gdy na parkiecie była Syncerz

W 14. kolejce PGNiG Superligi piłkarek ręcznych Korona Handball Kielce uległa wiceliderowi rozgrywek, drużynie Energa AZS Koszalin 23:28 (13:15). Najwięcej bramek dla Korony Handball zdobyła Honorata Syncerz – 14, a dla gości Monika Michałów – 8.

Autor: Kamil Król , Rafał Szymczyk

19.01.2019 12:00

image 08.09.2018 Kielce. Mecz PGNiG Superligi piłkarek ręcznych Korona Handball Kielce KPR Jelenia Góra. Honorata Syncerz Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Zwycięstwo wiceliderkom tabeli nie przyszło jednak łatwo, co podkreśliła trenerka gości Aneta Unijat.

- Kielce są trudnym terenem i spodziewałyśmy się tego, że nie będzie to łatwe spotkanie. Zespół trenera Tetelewskiego u siebie gra naprawdę fajne zawody i tym bardziej cieszę się, że te punkty wywiozłyśmy, bo mogło być naprawdę różnie. Zachowałyśmy zimną krew do końca spotkania i dlatego możemy cieszyć się ze zwycięstwa - powiedziała Aneta Unijat.

Z kolei trener Korony Handball Paweł Tetelewski przyznał, że zespół z Koszalina był lepszy w przekroju całego spotkania.

- W końcówce zabrakło nam Honoraty Syncerz, która zgłosiła drobny uraz i musiała opuścić parkiet.  W końcówce dziewczyny popełniły błędy własne i to najbardziej boli. Podania trafiały w ręce przeciwniczek, po których traciliśmy łatwe gole. Takich prostych błędów goście nie popełniali. Przegraliśmy jednak po walce i naprawdę duże słowa uznania należą się dla dziewczyn za walkę i za te 50 parę minut dobrej piłki ręcznej - podkreślił szkoleniowiec "Koroneczek".

- Na pewno walczyłyśmy i serducho zostawiłyśmy na parkiecie, no ale niestety punkty jadą do Koszalina. O zwycięstwie gości zadecydowało doświadczenie, które wzięło górę w końcowych minutach spotkania. W nasze poczynania wkradła się nerwowość, szczególnie, gdy boisko zmuszona była opuścić Honorata Syncerz - stwierdziła rozgrywająca kieleckiego zespołu Dominika Więckowska.

W następnej kolejce, w sobotę 26 stycznia piłkarki ręczne Korony Handball Kielce zagrają w Szczecinie z Pogonią. Początek tego spotkania o godzinie 15.30.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka ręczna Korona Handball Paweł Tetelewski RK Kielce PGNiG Superliga (K) Piłka ręczna - Puchar Polski Honorata Syncerz Krzysztof Demko
other news

Podobne wiadomości

Nie było niespodzianki w Koszalinie.

Nie było niespodzianki w Koszalinie. "Koroneczki" za burtą Pucharu Polski

"Koroneczki" mają problem

"Koroneczki" nie zawiodły. Pewne zwycięstwo z outsiderem rozgrywek

"Koroneczki" bez szans w Lubinie. Pierwsza runda na siedem