Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Matka oskarżona o zabójstwo noworodka tymczasowo aresztowana

Sąd Rejonowy w Starachowicach wydał wniosek o trzymiesięczny areszt dla Katarzyny K. 38-letnia mieszkanka Osina w gminie Mirzec jest podejrzana o zabicie swojego nowo narodzonego dziecka. Za popełniony czyn, do którego doszło w nocy z wtorku na środę, kobiecie grozi dożywocie.

Autor: Monika Miller , Michał Kita

18.01.2019 09:43 / Aktualizacja 18.01.2019 16:34

image   Fot. Wojciech Habdas / Radio Kielce

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach informuje, że zebrano materiał dowodowy, na który składają się m.in. zeznania świadków i raport z oględzin miejsca zdarzenia. Na jego podstawie ustalono, że kobieta urodziła żywe dziecko, a następnie je zabiła.

W związku z tym prokurator postawił jej zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Podejrzana nie wypowiedziała się jednoznacznie w kwestii przyznania się do czynu i skorzystała z prawa odmowy składania wyjaśnień, ale odpowiadała na pytania. Śledczy dla dobra postępowania nie udzielają informacji o przebiegu zdarzenia.

W tej sprawie prokuratura postawiła także zarzuty współudziału w zabójstwie noworodka ze względu na motywy zasługujące na szczególne potępienie kolejnej osobie. To 59-letnia Małgorzata B. matka podejrzanej Katarzyny K. Kobieta nie przyznaje się do popełnienia zarzucanego jej czynu. W jej przypadku prokurator także skierował do Sądu Rejonowego w Starachowicach wniosek o tymczasowe aresztowanie.

Podejrzanym kobietom grozi kara pozbawienia wolności od 12 lat do nawet dożywocia.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

zabójstwo więzienie Mirzec Dziecko
other news

Podobne wiadomości

Tajemnicza śmierć noworodka w gminie Mirzec

Tajemnicza śmierć noworodka w gminie Mirzec