Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Bożonarodzeniowe kolędowanie w Kałkowie

W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie odbył się drugi Festiwal Kolęd i Pastorałek „Nocy Niepojęta”. Uczestniczyło w nim prawie 50 wykonawców z powiatu starachowickiego. Wśród nich dzieci i młodzież, soliści i chóry.

Autor: Anna Głąb

12.01.2019 19:00

image Kałków. II Festiwal Kolęd i Pastorałek „Nocy niepojęta”. Na zdjęciu kustosz Sanktuarium w Kałkowie ks. Zbigniew Stanios oraz Maciej Bidziński z GOKSiR w Pawłowie Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Maciej Bidziński z Ośrodka Kultury w Pawłowie podkreśla, że choć obecnie organizowane jest wiele podobnych spotkań, to festiwal w Kałkowie ma szczególny charakter. Nie ma do niego eliminacji konkursowych, przyjmowani są wszyscy chętni. Festiwal ma być przedłużeniem czasu bożonarodzeniowego kolędowania.

Potwierdza to kustosz sanktuarium ksiądz Zbigniew Stanios. Pomysł zorganizowania festiwalu narodził się podczas przyjacielskich rozmów, a swoim charakterem wpisuje się w misję ewangelizacyjną sanktuarium.

Kałków. II Festiwal Kolęd i Pastorałek „Nocy niepojęta”Kałków. 12.01.2019 / Fot. Anna Głąb / Radio Kielce

Wykonawcy prezentowali szeroki wybór kolęd. Justyna Magnowska-Janicka przyjechała ze swoimi uczennicami ze Szkoły Podstawowej numer 9 w Starachowicach. Prowadzi chór szkolny. Jak mówi uczniowie chętnie przychodzą na zajęcia, entuzjastycznie podchodzą również do występów poza szkołą. Dla młodzieży spotkania ze śpiewem to sposób na spędzanie wolnego czasu, nawiązywanie przyjaźni. W Kałkowie chór zaśpiewał „Lulajże Jezuniu” i „Gore gwiazda Jezusowi”.

Uczestnicy występowali w strojach ludowych i stylizowanych na przebrania kolędnicze. Występy oceniało jury: Tomasz Ceglarski, Paweł Łukowiec i Anna Maria Adamiak.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kałków kolędowanie Pawłów RK Starachowice
other news

Podobne wiadomości

Kolędowali z biskupem Marianem Florczykiem. By być razem

Kolędowali z biskupem Marianem Florczykiem. By być razem