Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Gmina Pawłów z nowymi świetlicami

Pięć świetlic zostanie w tym roku oddanych do użytku w gminie Pawłów. Trwa adaptacja pomieszczeń, w których będą się znajdować. Placówki powstaną w Pokrzywnicy, Brzeziu, Tarczku, Kałkowie i Grabkowie.

Autor: Anna Głąb

08.01.2019 13:06

image Remontowany budynek OSP Brzezie Fot. / UG Pawłów

Wójt Pawłowa Marek Wojtas zaznacza, że wszystkie te miejsca będą filiami Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. Służyć mają integracji mieszkańców. Będą w nich organizowane zajęcia dla dzieci, spotykać się tam będą mogły koła gospodyń wiejskich i mieszkańcy wsi.

Świetlice będą zlokalizowane w istniejących już budynkach. W Kałkowie i Brzeziu przystosowane zostaną nieużytkowane dotychczas poddasza w remizach strażackich. W Tarczku świetlica powstanie w części biblioteki, w Grabkowie na potrzeby lokalnej społeczności zostanie oddana część szkoły podstawowej.

Działają tam klasy I-III, a pozostałe sale będą wykorzystane na świetlicę. Największą zmianę przejdzie zabytkowy spichlerz z XIX wieku w Pokrzywnicy. Budynek od ponad 20 lat stał nieużywany i niszczał. Remont prowadzony jest pod nadzorem konserwatora zabytków. Wymienione zostaną drewniane stropy, więźba dachowa i wszystkie instalacje. Zachowane zostaną jednak walory zabytkowe obiektu.

Pieniądze na remont świetlic gmina Pawłów pozyskała z RPO województwa świętokrzyskiego. Dofinansowanie wynosi około 80 procent zadania, gmina dołoży niespełna dwa i pół miliona złotych.

Wójt Marek Wojtas dodaje, że całe zadanie będzie zrealizowane do końca listopada tego roku, ale poszczególne świetlice będą oddawane stopniowo. Otwarcie pierwszej planowane jest na wiosnę.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Kałków świetlica Brzezie Koło Gospodyń Wiejskich Pawłów Grabków RK Starachowice Tarczek
other news

Podobne wiadomości

Wybory Wójta Gminy Pawłów

Wybory Wójta Gminy Pawłów

Gmina Pawłów stawia na sport

Gmina Pawłów stawia na sport

Duża inwestycja kanalizacyjna w gminie Pawłów

Duża inwestycja kanalizacyjna w gminie Pawłów

Spór o pojemniki na śmieci w gminie Pawłów

Spór o pojemniki na śmieci w gminie Pawłów