Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Coraz bliżej do budowy nowej siedziby świętokrzyskiego oddziału NFZ

Kolejny krok do budowy nowej siedziby świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, która ma powstać u podnóża Karczówki, przy ulicy Kamińskiego w Kielcach. Prezes NFZ wyraził zgodę na realizację tej inwestycji. Dziś w tej sprawie odbyło się spotkanie w Warszawie, w którym udział wzięła dyrektor świętokrzyskiego NFZ.

Autor: Iwona Murawska

07.01.2019 20:39

image U podnóża Karczówki powstanie nowa siedziba świętokrzyskiego oddziału NFZ Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kielce. Analiza nowej siedziby NFZ w okolicach KarczówkiFot. UM Kielce

Jak przypomina Małgorzata Kiebzak, dyrektor świętokrzyskiego oddziału NFZ - fundusz otrzymał już warunki zabudowy dla tej inwestycji, a pozytywną decyzję wydali także Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska i konserwator zabytków.

- Dziś prezesowi NFZ przedstawiłam wizualizację naszej inwestycji, którą wstępnie zaakceptował. Poprosił mnie o zorganizowanie spotkania z prezydentem Kielc, które postaram się ustalić w najbliższym czasie. Mam nadzieję, że 31 stycznia, kiedy spotyka się główna rada funduszu, będę już mogła przedstawić wniosek o zamianę naszych działek. Chodzi o sprzedaż nieruchomości przy ulicy Wrzosowej, której jesteśmy właścicielem oraz zakup działki przy ulicy Kamińskiego będącej własnością miasta - wyjaśnia Małgorzata Kiebzak.  

Jak informowaliśmy, pierwotnie NFZ miał wybudować swoją siedzibę przy ulicy Wrzosowej. Jednak w związku z planem utworzenia tam laboratoriów Głównego Urzędu Miar miasto musiało zaproponować funduszowi alternatywną działkę przy ulicy Kamińskiego.

Jak dodaje Małgorzata Kiebzak, obecna siedziba świętokrzyskiego oddziału funduszu nie spełnia wymogów instytucji publicznej.

- Obecna siedziba naszego oddziału nie spełnia już żadnych standardów, które obowiązują w tej chwili. Chodzi zarówno o obsługę naszych pacjentów, jak i warunki pracy naszych pracowników. Dlatego budowa nowej siedziby funduszu niestety jest konieczna - dodaje Małgorzata Kiebzak.

W planie inwestycyjnym zabezpieczono już pierwsze środki finansowe na realizację budowy. To pieniądze, które pochodzą z funduszu inwestycyjnego, a nie z puli przeznaczonej na świadczenia opieki zdrowotnej.

Pierwsze prace związane z budową nowej siedziby świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia mają się rozpocząć jeszcze w tym roku, a inwestycja potrwa kilka lat.

Dwukondygnacyjny budynek odsunięty będzie od ulicy Karczówkowskiej o 60 metrów i będzie wbudowany w skarpę. Natomiast budynek, w którym obecnie mieści się fundusz, przy ulicy Jana Pawła II prawdopodobnie zostanie sprzedany.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

NFZ Karczówka Małgorzata Kiebzak RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Nowa siedziba NFZ powstanie u podnóża Karczówki. Wydano warunki zabudowy

Nowa siedziba NFZ powstanie u podnóża Karczówki. Wydano warunki zabudowy

Kontrowersje wokół nowej siedziby NFZ. Decyzja zapadnie po świętach

Kontrowersje wokół nowej siedziby NFZ. Decyzja zapadnie po świętach