Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Szczypiornistki Korony Handball chcą grać z najlepszymi

– Moim zdaniem będzie teraz trudniej – stwierdził przed inauguracją drugiej rudny rozgrywek PGNiG Superligi, członek zarządu Korony Handball Krzysztof Demko. Drużyna kieleckich piłkarek ręcznych, na półmetku sezonu zasadniczego, zajmuje siódme miejsce w tabeli. Do szóstego Startu Elbląg, podopieczne Pawła Tetelewskiego tracą dwa punkty.

Autor: Rafał Szymczyk

04.01.2019 08:08

image 19.09.2018 Kielce. Mecz PGNiG Superligi Korona Handball Kielce - SPR Pogoń Szczecin. Edyta Charzyńska Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

– Będziemy musieli potwierdzić dobrą dyspozycję, którą pokazaliśmy jesienią. Oczekiwania kibiców z pewnością są większe. Nie będą nam wybaczać porażek z teoretycznie słabszymi przeciwnikami i będą oczekiwać zwycięstw z tymi mocniejszymi. Taki jest też cel na tę rundę – powiedział Krzysztof Demko.    

Rozgrywająca Korony Handball Edyta Charzyńska otwarcie zapowiada walkę o górną szóstkę PGNiG Superligi.

– Z Elblągiem jesteśmy w stanie wygrać tę rywalizację. Wydaje mi się, że nie tylko z tą jedną drużyną z czołówki możemy pokusić się o zdobycze punktowe. Mam nadzieję, że wejdziemy do szóstki i będziemy grać z najlepszymi zespołami – stwierdziła 25–letnia szczypiornistka.   

Po zakończeniu sezonu zasadniczego, pierwsza szóstka rywalizować będzie miedzy sobą o medale mistrzostw Polski, a drużyny z dolnej części tabeli o utrzymanie się w PGNiG Superlidze.

Drugą rundę rozgrywek, popularne „Koroneczki” rozpoczną już w najbliższą niedzielę. Kielczanki we własnej hali zmierzą się z ostatnim w tabeli UKS PCM Kościerzyna.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Piłka ręczna Korona Handball Paweł Tetelewski RK Kielce PGNiG Superliga (K) Krzysztof Demko Edyta Charzyńska
other news

Podobne wiadomości

"Koroneczki" w 1/8 finału Pucharu Polski

Wzmocnienie Korony Handball Kielce

Wzmocnienie Korony Handball Kielce

Pracowita ligowa przerwa Korony Handball

Pracowita ligowa przerwa Korony Handball

Arka Gdynia wycofana. Korona Handball traci punkty

Arka Gdynia wycofana. Korona Handball traci punkty