Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Koniec wojny dyrektorów?

Jest wstępne porozumienie w sprawie pilotażu pakietu onkologicznego w naszym regionie. Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Czerwonej Górze dogadał się w tej sprawie z dyrektorem Świętokrzyskiego Centrum Onkologii – dowiedziało się nieoficjalnie Radio Kielce.

Autor: Iwona Murawska

03.01.2019 15:25

image 15.11.2018 Kielce. Świętokrzyskie Centrum Onkologii. ŚCO Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dyrektorzy lecznic spotkali się dziś z Markiem Bogusławskim, członkiem zarządu województwa świętokrzyskiego, odpowiedzialnym za służbę zdrowia.

Jak informowaliśmy, Youssef Sleiman zarzucał Stanisławowi Góździowi próbę degradacji lecznicy w Czerwonej Górze do tzw. pierwszego stopnia referencyjności. W praktyce oznaczałoby to, że decydujący głos na temat metod i miejsca leczenia pacjentów chorych na raka płuca mieliby mieć specjaliści ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, a nie tak jak dotychczas z Czerwonej Góry.

Nasze informacje dotyczące wstępnego porozumienia pomiędzy dyrektorami potwierdza Marek Bogusławski. Nie chciał jednak zdradzić, jakie są ostateczne ustalenia.

- Jesteśmy na dobrej drodze do osiągnięcia korzystnego dla obu stron porozumienia. Musimy mieć jeszcze trochę czasu, ale wszystko idzie w dobrym kierunku – powiedział Marek Bogusławski.

Realizacji pakietu onkologicznego dotyczyło będzie także spotkanie w Ministerstwie Zdrowia, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. Sieć onkologiczna zakłada m.in. powołanie koordynatorów, którzy będą prowadzić pacjenta od początku diagnozy, aż do wyleczenia choroby.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Youssef Sleiman Stanisław Góźdź pakiet onkologiczny Ministerstwo Zdrowia RK Kielce Świętokrzyskie Centrum Onkologii Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Czerwonej Górze Marek Bogusławski
other news

Podobne wiadomości

Szpitalny konflikt dyrektorów

Szpitalny konflikt dyrektorów