Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Sandomierscy samorządowcy na spotkaniu opłatkowym u biskupa

Biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz spotkał się dziś z samorządowcami, politykami, przedstawicielami miejscowych instytucji kultury i przedsiębiorcami. Ordynariusz powiedział, że coroczne spotkanie opłatkowe jest szczególne, ponieważ dotyczy współmieszkańców miasta.

Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik

21.12.2018 15:27

image Spotkanie opłatkowe biskupa sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza z samorządowcami, politykami, przedstawicielami miejscowych instytucji kultury i przedsiębiorcami. Od lewej: biskup Krzysztof Nitkiewicz, burmistrz Marcin Marzec, przewodniczący Rady Miasta Wojciech Czerwiec, wiceprzewodniczący Rady Miasta Jerzy Żyła, wiceprzewodniczący Rady Piotr Chojnacki , starosta sandomierski Marcin Piwnik Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

- Chociaż na co dzień jest wiele okazji do spotkań i rozmów, to jednak w takim dniu, jako ludzie wierzący dziękujemy Bogu za przyjście Zbawiciela, a po drugie chcemy realizować jego ewangelię w życiu. Takie spotkania dają nowe motywacje, siły i inspiracje - dodał biskup Nitkiewicz.

Burmistrz Sandomierza Marcin Marzec życzył wszystkim, aby święta były czasem spotkań i bezpośrednich rozmów, czego obecnie bardzo brakuje. Przewodniczący Rady Miasta Wojciech Czerwiec powiedział, że jest mocno zbudowany dużą frekwencją na spotkaniu opłatkowym. Jego zdaniem jest to dowód na to, że mieszkańcy potwierdzają chęć zmian  w mieście i w tym zakresie liczą na nowo wybrane władze samorządowe.

Miejski radny Krzysztof Szatan z PiS stwierdził, że spotkanie samorządowe w tak szerokim gronie jest wyjątkowym przeżyciem. Atmosferę określił jako rodzinną i ciepłą. Życzył słuchaczom Radia Kielce, aby Boża Dziecina  wspierała ich i darzyła miłością. W spotkaniu uczestniczyła poseł Marzena Okła- Drewnowicz z PO, która również złożyła mieszkańcom życzenia świąteczne.

Biskup Krzysztof Nitkiewicz przekazał na ręce burmistrza szklane tablice, przygotowane przez Kancelarię Prezydenta, informujące o tym, że historyczny zespół architektoniczno-krajobrazowy Sandomierz jest na liście Pomników Historii.

Galeria zdjęć Sandomierz. Spotkanie opłatkowe z biskupem sandomierskim Krzysztofem Nitkiewiczem (21.12.2018) [Zdjęcia: 17]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

bp Krzysztof Nitkiewicz Pomniki Historii RK Sandomierz Marcin Marzec Krzysztof Szatan
other news

Podobne wiadomości

Wigilia dla potrzebujących na Rynku. Aby każdy poczuł namiastkę świąt

Wigilia dla potrzebujących na Rynku. Aby każdy poczuł namiastkę świąt

Wigilia kieleckiego środowiska sportowego

Wigilia kieleckiego środowiska sportowego

Wigilia świętokrzyskich „terytorialsów”

Wigilia świętokrzyskich „terytorialsów”

Spotkanie opłatkowe środowisk kombatanckich

Spotkanie opłatkowe środowisk kombatanckich