Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wigilia dla potrzebujących na Rynku. Aby każdy poczuł namiastkę świąt

Po raz trzeci na kieleckim rynku osoby starsze, bezdomne i potrzebujące mogły poczuć klimat nadchodzących świąt. Wolontariusze ze Stowarzyszenia Projekt Świętokrzyskie zaprosili je do ciepłego posiłku, dzielenia się opłatkiem i wspólnego kolędowania.

Autor: Iwona Murawska , Mateusz Kaczmarczyk

20.12.2018 06:37 / Aktualizacja 20.12.2018 15:19

image Wigilia dla potrzebujących zorganizowana przez stowarzyszenie Projekt Świętokrzyskie Fot. / Urząd Miasta Kielce

Justyna Grabowska z Projektu Świętokrzyskie wyraziła zadowolenie, że akcja spotyka się z ciepłym przyjęciem, zwłaszcza od osób potrzebujących, nie tylko bezdomnych, ale też osób starszych, które często spędzają święta w samotności.

Wigilię rozpoczęło słowo powitania od prezydenta Kielc Bogdana Wenty oraz wspólna modlitwa poprowadzona przez ks. Jerzego Firczyka z parafii pod wezwaniem św. Karola Boromeusza.

- Sam Chrystus przyszedł na świat do osób ubogich i potrzebujących. Nie zapominajmy, że urodził się nie w pałacu, a w stajence. Dlatego też wyciąganie ręki do osób potrzebujących jest szczególnie ważne, zwłaszcza w okresie Świąt Bożego Narodzenia - stwierdził.

Osoby, które przyszły na spotkanie podkreślały, że na rynku można było poczuć domową i świąteczną atmosferę. Jak dodają, jest to okazja do podzielenia się ciepłym posiłkiem i łamania się opłatkiem, czy wspólnych rozmów.

Spotkaniu wigilijnemu towarzyszyły występy dzieci i młodzieży z Domu Kultury „Zameczek”. Potrawy przygotowały lokalne restauracje.

W trakcie spotkania rozdawane były także ciepłe ubrania, zebrane podczas przedświątecznej akcji organizowanej przez Projekt Świętokrzyskie.

icon-tag

Tagi do tego wpisu

Rynek Wigilia kolędowanie Stowarzyszenie "Projekt Świętokrzyskie" RK Kielce
other news

Podobne wiadomości

Wigilia kieleckiego środowiska sportowego

Wigilia kieleckiego środowiska sportowego

Wigilia świętokrzyskich „terytorialsów”

Wigilia świętokrzyskich „terytorialsów”