Icon play
zamknij

teraz
na antenie

Wybierz radio, które chcesz słuchać

Radio kielce
Folk radio

teraz
na antenie

close

Wigilia kieleckiego środowiska sportowego

Spotkanie opłatkowe kieleckiego środowiska sportowego odbyło się tradycyjnie w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Żytniej. Wśród gości był biskup pomocniczy Diecezji Kieleckiej ksiądz Marian Florczyk, delegat do spraw duszpasterstwa sportowców Konferencji Episkopatu Polski.

Autor: Jakub Rożek

18.12.2018 20:32

image 18.12.2018 Kielce. Spotkanie opłatkowe kieleckich sportowców Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Uczestniczyli w nim byli i obecni zawodnicy, trenerzy i działacze, a także parlamentarzyści i władze samorządowe z prezydentem Kielce Bogdanem Wentą. W sumie życzenia składało sobie prawie 500 osób. Na tym spotkaniu nie mogło zabraknąć duszpasterza kieleckich sportowców księdza Krzysztofa Banasika.

- Wielokrotnie padało dziś słowo „wspólnota” wypowiadane przez księdza biskupa Mariana Florczyka, a prezydent Kielce Bogdan Wenta często podkreślał słowo „rodzina”, zawracając się do sportowców. I właśnie tym są te wigilie: spotkaniem wspólnoty, rodziny sportowej z Kielc. Mimo że kluby sportowe z Kielc organizują swoje wigilie, to jednak ta chęć spotkania w szerszym gronie jest bardzo duża. To pokazuje, że Kielce rzeczywiście są miastem sportu – podkreślił ksiądz Krzysztof Banasik.

Wielokrotnie w spotkaniach opłatkowych uczestniczył już były reprezentant Polski, przed laty piłkarz ręczny Iskry Kielce Andrzej Tłuczyński.

- Bardzo się cieszę, że te spotkania są kontynuowane. Wiele zawdzięczamy księdzu biskupowi Marianowi Florczykowi, który był pomysłodawcą sportowych wigilii. Przyjemnie patrzeć jak coraz więcej młodzieży uczestniczy w tych spotkaniach. Jest to wigilia, która łączy nas wszystkich – podsumował Andrzej Tłuczyński.

Kieleckie środowisko sportowe podzieliło się opłatkiem już po raz szesnasty w historii.

Galeria zdjęć Kielce. Spotkanie opłatkowe kieleckich sportowców (18.12.2018) [Zdjęcia: 23]
icon-tag

Tagi do tego wpisu

bp Marian Florczyk RK Kielce spotkanie wigilijne